Koniec marzeń Polaków o awansie! Pogoń za Szwedami skończyła się w 94. minucie

Reprezentacja Polski przegrała ze Szwecją 2:3 w ostatnim meczu fazy grupowej Euro 2020. Nasza drużyna zajęła ostatnie miejsce w grupie i odpadła z turnieju.

Mecz w Sankt Petersburgu zaczął się dla reprezentacji Polski najgorzej, jak mógł. Była 2. minuta, kiedy najpierw błąd popełnił Bartosz Bereszyński, później w piłkę nie trafił Kamil Jóźwiak, a mocnym, płaskim strzałem z lewej strony pola karnego gola strzelił Emil Forsberg. Trafienie Szweda to druga najszybciej zdobyta bramka w historii mistrzostw Europy.

Przed przerwą reprezentacja Polski miała aż 26 dośrodkowań. Tylko dwa z nich były jednak celne. Zespół Paulo Sousy frustrował niedokładnością i nerwowością w grze ofensywnej. Szansę na wyrównanie jednak mieliśmy. W 17. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę głową uderzył Robert Lewandowski, jednak ta odbiła się od poprzeczki. Napastnik Bayernu Monachium dopadł do dobitki, jednak i ta odbiła się od poprzeczki.

Grzegorz Krychowiak kopnięty - czy Polsce należał się rzut karny?Polacy żądali karnego, a ekspert wydał wyrok. Czy Krychowiak był faulowany?

Polska odpadła z Euro 2020

Drugą połowę reprezentacja Polski zaczęła lepiej, odważniej, grając szybciej w ataku pozycyjnym. Dwukrotnie z dystansu uderzał Piotr Zieliński, jednak pierwszy strzał obronił Robin Olsen, a drugi zablokował szwedzki obrońca.

W 59. minucie przegrywaliśmy już 0:2. Szybki kontratak wyprowadził Dejan Kulusevski, który podał do Forsberga, a ten kolejnym płaskim strzałem pokonał Wojciecha Szczęsnego. Na odpowiedź Polaków czekaliśmy jednak tylko dwie minuty. Lewandowski wpadł w pole karne Szwedów i kapitalnym strzałem w dalszy róg pokonał Olsena.

W 66. minucie znów mieliśmy powody do radości. Niestety tylko przez kilka sekund. Po zagraniu Przemysława Frankowskiego gola strzelił Jakub Świerczok. Napastnik Piasta Gliwice był jednak na spalonym i bramka słusznie nie została uznana.

W 84. minucie nasze nadzieje ponownie odżyły. Z lewej strony podał Frankowski, piłka spadła pod nogi Lewandowskiego, który uderzeniem z bliska pokonał Olsena. Polacy ruszyli do zdecydowanych ataków, co niestety się na nas zemściło. W doliczonym czasie gry Szwedzi wyprowadzili decydujący atak i po podaniu Kulusevskiego bramkę na 2:3 zdobył Viktor Claesson.

Robert Lewandowski strzela gola w meczu Polska - SzwecjaLewandowski - stadiony świata! Wtem Lukaku: Cholera... [WIDEO]

Reprezentacja Polski zakończyła rywalizację w grupie na ostatnim miejscu z punktem na koncie. Grupę z siedmioma punktami wygrali Szwedzi, drugie miejsca z pięcioma punktami zajęli Hiszpanie, trzecie z trzema punktami Słowacy.

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu oraz największym ekranie LED w Warszawie. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, ekran przy Placu Unii, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl.