Tak wygląda końcowa tabela "polskiej" grupy na Euro 2020

Reprezentacja Szwecji wygrała grupę E na Euro 2020! W ostatnim meczu pokonała Polskę 3:2, dzięki czemu zapewniła sobie 1. miejsce. Drugie miejsce zajęli Hiszpanie, trzecie Słowacy, a czwarte Polacy.

Reprezentacja Polski w meczu o być albo nie być na Euro 2020 przegrała / wygrała / zremisowała ze Szwecją 2:2. Polacy z czasem przejęli inicjatywę i stworzyli kilka groźnych sytuacji, jednak strzelili tylko jednego gola. W Sewilli natomiast Hiszpanie spudłowali z karnego, ale to nie zatrzymało ich w starciu ze Słowacją i zdobyli dwubramkowe prowadzenie już w pierwszej połowie.

Polska przegrywa ze Szwecją. Dwa gole Lewandowskiego nie dały awansu

Już od samego początku meczu reprezentacja Polski przeszła do ofensywy i wykreowała dużo sytuacji, które mogły dać remis. Zespół Paulo Sousy musiał odrabiać straty już od drugiej minuty meczu po błędzie w obronie. Jedną z wizytówek starcia będą dwie poprzeczki i dwa gole Roberta Lewandowskiego! Napastnik zapisał się w historii mistrzostw Europy. Polska miała najwięcej poprzeczek ze wszystkich drużyn na Euro 2020. W drugiej połowie gola na 2:0 w 59. minucie strzelił Forsberg, a potem Polacy ruszli w pogoń: gole w 61. i 84. minucie strzelił Robert Lewandowski! Polacy szukali upragnionego trzeciego gola, który dałby im awans, ale pogoń skończyła się w 94. minucie po golu Claesssona na 3:2 (dzięki któremu Szwedzi wygrali grupę).

Grzegorz Krychowiak kopnięty - czy Polsce należał się rzut karny?Polacy żądali karnego, a ekspert wydał wyrok. Czy Krychowiak był faulowany?

Hiszpania z kolei rozpoczęła spotkanie ze Słowacją od nietrafionego rzutu karnego przez Alvaro Moratę. Niecałe dwadzieścia minut później zespół Luisa Enrique wyszedł na prowadzenie po samobójczym dwóch trafieniach samobójczym Dubravki i Kucki oraz celnym strzale w pierwszej połowie Aymerica Laporte’a. W drugiej połowie gole dołożyli Pablo Sarabia, Ferran Torres oraz Juraj Kucka (samobój), przez co skończyło się na 5:0.

Martin Dubravka strzela samobója w meczu Hiszpania - SłowacjaTen gol przebił wszystko, co widzieliście w futbolu. Dubravka w akcji [WIDEO]

Szwecja wygrywa grupę po meczu z Polską. Hiszpanie wypracowali awans na ostatnią chwilę

Reprezentacja Szwecji zakończyła fazę grupową na Euro 2020 na pierwszym miejscu w tabeli z siedmioma punktami na koncie. Drugą drużyną, która wypracowała bezpośredni awans jest Hiszpania, która wywalczyła pięć punktów. Słowacja natomiast nie ma co liczyć na awans ze względu na fatalny bilans bramkowy (zajmie prawdopodobnie ostatnie, 6. miejsce w gronie ekip z trzecich miejsc).

Tabela Grupy E po ostatniej kolejce:

1. Szwecja -7 pkt, bramki 4:2
  2. Hiszpania 5 pkt, bramki 6-1
  3. Słowacja 3 pkt, 2-7 (nie ma już szans na awans z 3. miejsca)
  4. Polska 1 pkt, 4-6

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu oraz największym ekranie LED w Warszawie. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, ekran przy Placu Unii, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl >>