Anthony Joshua wraca na ring. DAZN podaje dwóch możliwych rywali

Dillian Whyte (28-3) albo Otto Wallin (24-1) - ktoś z tej dwójki będzie rywalem Anthony'ego Joshui (24-3) na początku 2023 roku - informuje DAZN.

Anthony Joshua szedł jak burza. Mogło się wydawać, że zdominuje wagę ciężką na długie lata, ale ostatnie miesiące brutalnie go zweryfikowały. I choć nadal jest w czołówce, to na koncie ma aż trzy porażki. Ale po kolei.

Zobacz wideo Jeremy Sochan porównany do gwiazdy NBA. "W tym wieku to imponujące"

AJ dał się poznać szerszej publiczności, gdy w 2012 wygrał igrzyska olimpijskie w Londynie. Na ringu zawodowym też szybko zaczął rządzić i nie bał się wymagających wyzwań. Został mistrzem w królewskiej dywizji szybciej niż się spodziewano. Jasne, Muhammad Ali był młodszy, gdy sięgał po tytuł (miał 22 lata), ale pas zdobył dopiero w 20. pojedynku. Nawet Mike Tyson, który jest najmłodszym mistrzem w historii królewskiej kategorii, dokonał tego dopiero w 29. występie. Joshua w szesnastej walce. To on zakończył karierę Władimira Kliczki, który ponad dekadę (wraz ze swoim bratem Witalijem) rządził wagą ciężką. 

Dopiero dziś, z perspektywy czasu, możemy się domyślić, że Kliczko był już po drugiej stronie rzeki. Mit Joshui najpierw naruszył Andy Ruiz Junior w 2019 roku, ale Brytyjczyk wygrał w rewanżu. W ostatnich dwóch starciach lepszy od Joshui okazał się Ołeksander Usyk. I to właśnie Ukrainiec oraz Tyson Fury są uznawani za najlepszych pięściarzy wagi ciężkiej. Joshua, Ruiz, Deontay Wilder to zawodnicy wymieniani w dalszej kolejności. Joshua musi teraz wrócić na zwycięską ścieżkę.

Whyte czy Wallin? Kto rywalem dla Joshui?

"Eddie Hearn, promotor, Joshui, oświadczył, że AJ wróci na ring na przełomie stycznia i lutego. Jego rywalem prawdopodobnie zostanie Dillian Whyte, który najpierw - w listopadzie - będzie musiał pokonać Jermaine'a Franklina. Drugą opcją dla Joshui jest Otto Wallin" - informuje platforma DAZN.

W 2015 roku Joshua znokautował Whyte'a w 7. rundzie. Dillian (28-3) w ostatniej swojej walce poległ z Tysonem Furym. Z kolei Otto Wallin (24-1) wypromował się, gdy kilka lat temu okazał się trudną przeprawą dla Fury'ego. I to jedyna porażka Szweda na zawodowym ringu.

Kiedy poznamy najlepszego pięściarza świata? "Boksu nic już nie uratuje"

Mówi się, że nic boksu nie zabije, ale też nic go nie uratuje. Nawet oddani sympatycy pięściarstwa dawno pogubili się w zagmatwanych rankingach. Czy poznamy kiedyś najlepszego pięściarza wagi ciężkiej? Promotorom na tym niespecjalnie zależy. - Im więcej niepotrzebnych pasów i kategorii, tym więcej starć, po których można liczyć na ogromne zyski - słyszymy od ekspertów. Więcej znajdziecie TUTAJ.

Więcej o:
Copyright © Agora SA