Wygląd bolidu Roberta Kubicy zaskoczył wszystkich. Polak za kierownicą

Robert Kubica w środowy poranek pojawił się na Circuit de Barcelona-Catalunya, gdzie rozpoczęły się pierwsze testy przed nowym sezonem Formuły 1. Polak zasiada za kierownicą nowego bolidu Alfy Romeo. Wygląd maszyny wszystkich fanów F1 mocno zaskoczył.

W środowy poranek w Barcelonie rozpoczęły się pierwsze testy przed nowym sezonem Formuły 1. Jak informowaliśmy na stronach Sport.pl, na Circuit de Barcelona-Catalunya pojawił się także Robert Kubica. Polak w sezonie 2022 ponownie będzie pełnił funkcję kierowcy testowego i rozwojowego Alfy Romeo.

Zobacz wideo Niecodzienne zdarzenie przy 300 km/h. Potężny owad zaatakował kierowcę

Robert Kubica rozpoczął testy na torze w Barcelonie. Bolid Alfy Romeo zaskoczył wszystkich

Kubica w środę jako pierwszy spośród kierowców szwajcarskiego zespołu pojawił się na katalońskim torze. 37-latek w sesji porannej, która potrwa od godziny 9:00 do 13:00, będzie miał okazję przetestować nowy bolid Alfy Romeo, model C42. 

Michael Masi F1 się ugięła. Rewolucja w nowym sezonie

Co ciekawe, wygląd maszyny zespołu z Hinwil wszystkich mocno zaskoczył. Bolid pojawił się na torze w specjalnym malowaniu, które można uznać wprost za kamuflaż. Jest to decyzja Alfy Romeo, która zaplanowała oficjalną prezentację bolidu na sezon 2022 na niedzielę 27 lutego.  

Na początku miesiąca ogłoszono, że model C42 zostanie zaprezentowany w wyjątkowy sposób po testach w Barcelonie. Ma odbyć się specjalna cyfrowa premiera, ze zdjęciami i filmami wideo udostępnionymi publiczności oraz prasie. Finalny wygląd bolidu ma być znacznie bardziej efektowny niż ten, który oglądamy na testach na Circuit de Barcelona-Catalunya.  

W sezonie 2022 kierowcami Alfy Romeo będą Valtteri Bottas i Guanyu Zhou. Robert Kubica jest rezerwowym, jednak na brak ścigania na pewno nie będzie narzekać. Polak obowiązki w teamie F1 połączy bowiem z występami w serii wyścigów długodystansowych WEC. Krakowianin pojedzie dla zespołu Prema Orlen Team

Lewis Hamilton Lewis Hamilton wreszcie przerwał milczenie. Powrócił do skandalu z GP Abu Dhabi

Więcej o: