Tym bolidem będzie jeździć Robert Kubica

Alfa Romeo opublikowało pierwsze zdjęcie nowego bolidu C42, w którym zasiądzie Robert Kubica. Polak będzie kierowcą rezerwowym w szwajcarskim zespole w 2022 roku. Wiadomo także, kiedy bolid zostanie zaprezentowany.

W 2022 roku Robert Kubica skupi się na występach w długodystansowych mistrzostwach świata WEC, w których będzie jeździł w barwach Prema Orlen Team. Kierowca nadal będzie także rezerwowym kierowcą Alfa Romeo.

Zobacz wideo Czy Robert Kubica ma jeszcze jakiekolwiek szanse w Formule 1?

Alfa Romeo pokazało pierwsze zdjęcie nowego bolidu 

Testy nowych bolidów odbędą się 23-25 lutego na torze w Barcelonie oraz 10 marca w Bahrajnie. Oznacza to, że w ciągu najbliższych trzech tygodni ekipy F1 zaprezentują nowe bolidy. W 2022 roku Alfa Romeo będzie jeździć maszyną C42 z silnikiem Ferrari. Szwajcarski zespół skoncentrował się nad autorską skrzynią biegów oraz zmianami w kwestii zawieszenia. Na razie fani F1 mogą się jedynie zadowolić dość okrojonymi informacji na temat nowego bolidu. W tym tygodniu Alfa Romeo uchyliła rąbka tajemnicy, wypuszczając do sieci jego nowe zdjęcie. 

Zwiastun to nie przypadek, bo firma Sauber będąca właścicielem zespołu Alfa Romeo ogłosiła nowego sponsora. Jest nim agencja WildBrain CLPG, która łączy w swojej działalności branże sportową oraz rozrywkową. Zajmuje się m.in. oficjalnymi gadżetami dla kibiców. W informacji prasowej na temat dołączono zdjęcie bolidu C42.

Na oficjalną prezentację będzie trzeba poczekać do 27 lutego. Jeszcze na testach w Barcelonie Alfa Romeo pojawi się w tymczasowych barwach. W 2022 roku podstawowymi kierowcami zespołu będą Fin Valtteri Bottas i Chińczyk Guanyu Zhou. Kierowcą rezerwowym pozostanie Robert Kubica. Szwajcarski zespół wprowadził liczne zmiany przed tym sezonem, bo wcześniej przez lata podstawowymi zawodnikami byli Kimi Raikkonen oraz Antonio Giovinazzi. W poprzednim sezonie Kubica wystąpił w dwóch Grand Prix po tym, jak doświadczony Fin wypadł z powodu zakażenia koronawirusem. 

Więcej o: