Szef Roberta Kubicy nie kryje szczęścia. "Mamy najlepszy team"

Rene Rosin to człowiek odpowiedzialny za prowadzenie Prema Orlen Team. Szef Roberta Kubicy w seoznie 2022 wypowiedział się na temat nowego projektu. - Jestem przekonany, że nasi kierowcy staną na wysokości zadania - powiedział Rosin. Kubica i inni wystartują w Długodystansowych Mistrzostwach Świata (WEC).

Robert Kubica nie ukrywał swojego zadowolenia z dołączenia do zespołu Prema Orlen Team. - Prema jest niesamowicie konkurencyjny. Nie mogę doczekać się tego wyzwania, które będzie wymagało wytężonej pracy i poświęcenia. Mam nadzieję na mocny początek sezonu - powiedział Polak. W środę rano pojawiła się oficjalna informacja, dzięki której wiadomo, że obok Kubicy w zespole pojawią się również tacy kierowcy, jak Louis Deletraz i Lorenzo Colombo.

Zobacz wideo Czy Robert Kubica ma jeszcze jakiekolwiek szanse w Formule 1?

Robert Kubica w nowym zespole. Szef pełen entuzjazmu: "Cieszę się, że Robert dołączył do Prema ORLEN Team"

- Jestem dumny z tego, jak wiele pracy zespół wykonał w dostępnym czasie i jestem przekonany, że nasi kierowcy staną na wysokości zadania. Cieszę się, że Robert dołączył do Prema ORLEN Team, a wraz z Louisem mamy prawdopodobnie jedną z najsilniejszych par. Cieszymy się również na współpracę z Lorenzo. Znamy go z wyścigów jednomiejscowych jako jednego z najciekawszych kandydatów i jestem przekonany, że bardzo szybko pokona swoją krzywą uczenia się jako debiutant - komentuje przedsięwzięcie Rene Rosin, szef zespołu.

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

- Nieczęsto zdarza się startować w tak znakomitym, nowym przedsięwzięciu z tak dużym potencjałem i muszę przyznać, że perspektywa startu w World Endurance Championship oraz w 24-godzinnym wyścigu Le Mans jest niezwykle ekscytująca - dodał Rosin.

Paweł Fajdek i Bartosz Zmarzlik Paweł Fajdek pod ostrzałem. "Jestem zbulwersowany. Zabrakło mu klasy"

Kiedy będzie można obejrzeć Roberta Kubicę w Długodystansowych Mistrzostwach Świata? Kalendarz WEC 2022 wygląda następująco: 

  • 12-13 marca – prolog (Sebring, USA)
  • 18 marca – 1000 mil Sebring
  • 7 maja – 6h Spa-Francorchamps
  • 11-12 czerwca – 24h Le Mans
  • 10 lipca – 6h Monza
  • 11 września – 6h Fuji
  • 12 listopada – 8h Bahrajnu
Więcej o: