Lewis Hamilton grozi odejściem z Formuły 1. Postawił jeden warunek

Wciąż nie jest w stu procentach jasne, czy Lewis Hamilton będzie występował w Formule 1 w sezonie 2022. Andrew Benson, dziennikarz BBC informuje, że Brytyjczyk na pewno zostanie w stawce, jeżeli Michael Masi (dyrektor wyścigowy) poda się do dymisji.

Lewis Hamilton przegrał z Maxem Verstappenem w Grand Prix Abu Zabi, czyli w ostatnim wyścigu sezonu 2021 w Formule 1. Tym samym Brytyjczyk nie pobił rekordu Michaela Schumachera i nie sięgnął po raz ósmy w karierze po tytuł mistrza świata Formuły 1. Mercedes później złożył dwa protesty, ale żaden z nich nie został przyjęty. Ostatecznie zespół z Brackley wycofał swoje odwołanie do FIA, dzięki czemu Verstappen mógł świętować pierwszy tytuł w karierze.

Zobacz wideo Czy Robert Kubica ma jeszcze jakiekolwiek szanse w Formule 1?

Media: Albo Hamilton, albo Masi. Brytyjczyk pozostanie w stawce pod jednym warunkiem

Andrew Benson, dziennikarz BBC podał nowe informacje ws. Lewisa Hamiltona i jego przyszłości w Formule 1. Kierowca Mercedesa nie ukrywał, że po wydarzeniach na Yas Marina Circuit nie ma zaufania do organu zarządzającego F1, czyli Michaela Masiego (dyrektora wyścigowego) oraz Nikolasa Tombazisa (szefa FIA ds. technicznych). O ile kontrowersje wokół Masiego są ogromne i zrozumiałe, o tyle zastrzeżenia do Tombazisa mogą budzić wątpliwości. Część decyzji Greka miała się nie podobać Toto Wolffowi, czyli szefowi Mercedesa.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Wiele zatem wskazuje na to, że Michael Masi zostanie zwolniony z funkcji dyrektora wyścigowego, natomiast władze Formuły 1 mają teraz spory problem, ponieważ nie ma pewnego następcy. Takie naciski na władze F1 ze strony Mercedesa mogą zatem tłumaczyć, dlaczego Lewis Hamilton milczy od momentu zakończenia sezonu 2021 i nie dementuje informacji nt. swojej najbliższej przyszłości. F1 stoi też przed otwarciem puszki Pandory, ponieważ pójście na ustępstwa Mercedesowi może wywołać reakcję ze strony np. Red Bulla.

Lewis Hamilton ma ważny kontrakt z Mercedesem do końca sezonu 2023. Na ten moment pewne jest, że w nowym sezonie F1 stajnię z Brackley będzie reprezentował George Russell, który zastąpił Valtteriego Bottasa - Fin zdecydował się przyjąć ofertę wieloletniego kontraktu od Alfy Romeo Racing Orlen.

Więcej o: