Nowa rola Antonio Giovinazziego w F1. Robert Kubica może mieć jeszcze trudniej

Antonio Giovinazzi będzie pełnił rolę kierowcy rezerwowego Ferrari w 2022 roku. Włoch będzie też do dyspozycji Alfy Romeo w przypadku absencji Valtteriego Bottasa lub Guanyu Zhou, co oznacza trudniejszą drogę dla Roberta Kubicy - informuje portal motorsport.com.

W środę 24 listopada PKN Orlen oraz Alfa Romeo Racing ogłosiły przedłużenie współpracy na 2022 rok, w związku z czym polski koncern pozostanie sponsorem tytularnym ekipy z Hinwil. Jednocześnie Robert Kubica pozostanie kierowcą testowym oraz rezerwowym, ale poza tym weźmie udział w przyszłorocznym wyścigu 24-godzinnym Le Mans i będzie startował w wyścigach długodystansowych WEC w klasie LMP2. Alfa Romeo potwierdziła, że Kubica weźmie udział w czterech sesjach treningowych w sezonie 2022.

Zobacz wideo Skandal w decydującym wyścigu F1! Jest winny kompromitacji

Media: Nowa rola Antonio Giovinazziego w F1. Robert Kubica może czuć się zagrożony

Portal motorsport.com informuje, że Antonio Giovinazzi będzie pełnił rolę kierowcy rezerwowego Ferrari w sezonie 2022 w 12 z 23 zaplanowanych wyścigów. Przy okazji pozostałych rund nowego sezonu Formuły 1 Włoch w tę rolę wcieli się Mick Schumacher, występujący obecnie dla Haasa. "Te samochody będą znacznie się różniły od dotychczasowego systemu jazdy i naszym zdaniem lepiej mieć kierowcę rezerwowego, który pozna te samochody. Nadal liczymy na Antonio, bo udowodnił, że jest dobrym kierowcą. Giovinazzi będzie miał pełny program symulatorów" - przekazał Mattia Binotto, szef Ferrari.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Dodatkowo Binotto potwierdził, że Antonio Giovinazzi będzie do dyspozycji Alfy Romeo Racing Orlen oraz Haasa w sezonie 2022, jeśli zajdzie taka potrzeba. To może oznaczać, że rola Roberta Kubicy w zespole z Hinwil może stać się nieco bardziej marginalna. Antonio Giovinazzi będzie łączył tę rolę z pracą kierowcy etatowego w zespole Dragon / Penske Autosport w Formule E

Nowy sezon Formuły 1 rozpocznie się 20 marca 2022 roku w Bahrajnie, natomiast zakończenie przewidziane jest na 20 listopada w Abu Zabi. Łącznie mają się odbyć 23 wyścigi, natomiast kalendarz jeszcze w pełni nie został zaakceptowany.

Więcej o: