Szombierski prawomocnie skazany. Spowodował wypadek samochodowy, będąc pod wpływem alkoholu

Sąd Okręgowy w Rybniku podtrzymał wyrok pierwszej instancji i skazał Rafała Szombierskiego na dziewięć lat i cztery miesiące pozbawienia wolności. 40-letni żużlowiec w marcu 2020 roku spowodował wypadek samochodowy, będąc pod wpływem alkoholu.

Cała sytuacja miała miejsce dokładnie 24 marca 2020 roku. Tego dnia Rafał Szombierski, będąc pod wpływem alkoholu (ponad 2,3 promila), spowodował wypadek samochodowy. 38-letni wówczas żużlowiec zderzył się z prawidłowo jadącym autem i zbiegł z miejsca zdarzenia. W jego wyniku poważnie ucierpiała Beata Leśniewska. Kobieta doznała urazu mózgowo-czaszkowego i zmiażdżenia kręgów szyjnych. Do dziś prowadzona jest zbiórka na jej leczenie. 

Zobacz wideo "Bartnikowi trzeba dać czas. Na pewno ma ciekawe pokolenie"

W listopadzie 2021 roku zapadły wyrok w sprawie Rafała Szombierskiego. Żużlowiec został skazany przez sąd pierwszej instancji na dziewięć lat i cztery miesiące pozbawienia wolności. Oprócz tego 40-latek został zobowiązany do zapłacenia 50 tys. zł zadośćuczynienia poszkodowanej Beacie Leśniewskiej, a także przeznaczenia 10 tys. zł na specjalny fundusz ofiar wypadków drogowych. 

Apelacja nic nie dała. Rafał Szombierski trafi za kratki

Obrona byłego zawodnika Włókniarza Częstochowa złożyła apelację, twierdząc, że wyrok jest zbyt surowy. To jednak nie przyniosło zamierzonego skutku. W poniedziałek 11 kwietnia Sąd Okręgowy w Rybniku podtrzymał wyrok pierwszej instancji, więc teraz jest już pewne, że Szombierski trafi za kratki. 

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

- Sąd nie kwestionuje niekaralności oskarżonego, ale te wszystkie okoliczności nie mogą być środkiem łagodzącym. Oskarżony dopuścił się przestępstwa, będąc pod wpływem alkoholu i mając ponad 2,3 promila alkoholu we krwi, jak i zbiegając z miejsca zdarzenia - powiedziała sędzia Olga Nocoń. - Oskarżony był jedynym winnym wypadku. Doprowadził do zdarzenia na płaskiej powierzchni, przy dobrych warunkach pogodowych. Jechał w terenie zabudowanym i nie upewnił się, co do możliwości wykonania manewru wyprzedzania. Jego samochód był sprawny technicznie i tylko zachowanie oskarżonego doprowadziło do tragicznych skutków - dodała.

Rafał Szombierski to wychowanek RKM-u Rybnik. Licencję uzyskał w 1998 roku, a w 2003 roku został brązowym medalistą mistrzostw świata juniorów. W seniorskiej karierze reprezentował barwy takich klubów jak ROW Rybnik czy Włókniarz Częstochowa.

Więcej o: