Iga Świątek wytłumaczyła swoją decyzję ws. Miami. "Najważniejsze dla mnie"

- Najważniejsze jest dla mnie, mimo wszystko, by podejmować decyzje racjonalne i niekoniecznie patrzeć tylko na to, że muszę bronić punkty, utrzymywać swoją pozycję w rankingu - powiedziała Iga Świątek po wycofaniu z turnieju w Miami przed kamerami Canal+Sport.

Niestety, najlepsza tenisistka świata - Iga Świątek z powodów zdrowotnych zdecydowała się wycofać z turnieju WTA 1000 w Miami. Swoją decyzję Polka ogłosiła w środowe popołudnie na swoim profilu na Twitterze.

Zobacz wideo Historyczny moment dla polskiego tenisa. "Trudno to będzie powtórzyć"

Dubai Tennis Championships Ile Świątek będzie "kosztował" brak występu w Miami? Największa rywalka zaciera ręce

Świątek wybrała bezpieczniejsze rozwiązanie

Iga Świątek w rozmowie ze stacją Canal+Sport zdradziła kulisy podjęcia decyzji o wycofaniu z turnieju w Miami.

- Decyzję podjęliśmy w ostatniej chwili, bo cały czas po Indian Wells konsultowaliśmy badania z lekarzami. Na pewno tym bezpieczniejszym rozwiązaniem jest to, żebym niestety wycofała się z tego turnieju. Wiadomo, że nie jest to dla mnie idealna sytuacja, bo lubię grać w Miami, tak jak było to widać w zeszłym roku. Nie jest to poważny uraz, bo wcześniej go wyłapaliśmy, ale na pewno ten czas, który poświęcę na regenerację przez najbliższe dni, pomoże w tym, żebym szybciej doszła do siebie - powiedziała Iga Świątek.

Polska tenisistka straci aż tysiąc punktów w rankingu WTA.

- Najważniejsze jest dla mnie, mimo wszystko, by podejmować decyzje racjonalne i niekoniecznie patrzeć tylko na to, że muszę bronić punkty, utrzymywać swoją pozycję w rankingu. Zdrowie zawsze jest dla mnie priorytetem, więc dlatego się wycofałam i zdecydowałam, że nie warto ryzykować - dodała Iga Świątek.

Eugenie Bouchard Słynna tenisistka wrzuciła dwa zdjęcia i fani oszaleli. "Jasna cholera" - komentuje koleżanka

Polka przed rokiem w finale pokonała Japonkę Naomi Osakę 6:4, 6:0.

Więcej o: