Polska postanowiła przejąć mistrzostwa świata od Rosji. Nie wyszło

Drugi rok z rzędu nie odbędą się hokejowe mistrzostwa świata kobiet do lat 18. Wszystko przez pandemię koronawirusa. Nie pomogły nawet polskie chęci do przejęcia imprezy.

Nie będzie walki o medale w styczniu przyszłego roku. Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie zdecydowała się anulować wszystkie imprezy rangi mistrzowskiej zaplanowane na ten miesiąc. To przez rosnące obawy dotyczące pandemii koronawirusa i nowej jego odmiany.

Zobacz wideo Jednoznaczne stanowisko ws. Doleżala! "Nie jesteśmy klubem piłkarskim"

Polska chciała ratować MŚ, ale imprezę odwołano

W efekcie drugi rok z rzędu nie odbędą się mistrzostwa świata kobiet do lat 18. Na trzecim szczeblu tej rywalizacji w szranki miała stanąć reprezentacja Polski. Impreza miała zostać zorganizowana przez Austriaków w Radenthein. "Biało-Czerwone"  walczyłyby z reprezentantkami gospodarzy, Koreą Południową, Chinami i Danią. 

Jan Szturc o formie polskich skoczków: Nie jesteśmy na początku sezonuAlarm przed TCS! Koronawirus w kadrze polskich skoczków

Jak nieoficjalnie dowiedziała się Interia, polska federacja chciała ratować wspomniany czempionat. Działająca w strukturach IIHF Marta Zawadzka miała proponować przeniesienie turnieju z udziałem naszej drużyny do Polski. Propozycja ta została odrzucona po głosowaniu. 

Poza anulowaniem "polskiego" turnieju w Austrii, światowa federacja postanowiła odwołać cztery inne mistrzostwa kobiet do lat 18 oraz kilka innych niższych rangą zawodów. Z powodu pandemii koronawirusa i obostrzeń wprowadzonych w Danii, ze stycznia na marzec przesunięto też finał Pucharu Kontynentalnego. 

Więcej o: