Koniec kariery! Utytułowany skoczek narciarski rezygnuje po raz drugi

Austriacki skoczek narciarski - Thomas Diethart - zakończył karierę zawodnika. To już druga taka decyzja 29-latka.

Po raz pierwszy Thomas Diethart zdecydował się na zakończenie kariery w 2018 roku. Wtedy Austriak postanowił odpocząć od skoków po serii upadków. W swoim postanowieniu 29-latek wytrwał tylko trzy lata.

Zobacz wideo Kobayashi vs reszta świata. Brutalna zapowiedź Turnieju Czterech Skoczni

Diethart wrócił do skakania w 2021 roku i otrzymał nawet powołanie na Letnie Grand Prix w Hinzenbach. Austriak szybko jednak wycofał się ze swojej decyzji i od teraz pełnić będzie rolę asystenta w austriackiej kadrze kobiet. Diethart bedzie pomagał pierwszemu trenerowi - Haraldowi Rodlauerowi - zastępując na stanowisku Romeda Morodera.

Znamy skład polskiej kadry na Turniej Czterech Skoczni! Doleżal odkrył kartyZnamy skład polskiej kadry na Turniej Czterech Skoczni! Doleżal odkrył karty

Diethart drugi raz skończył karierę

Dla Dietharta nie będzie to pierwszyzna. W 2019 roku pracował jako trener w Tyrolskim Związku Narciarskim, by rok później przenieść się do Bawarskiego Związku Narciarskiego. - Powrót do skakania był ważny, by znaleźć zamknięcie mojej kariery sportowca. Był to też proces uczenia się nowej techniki skoków, co pomoże mi w nowej pracy - powiedział Austriak, cytowany przez portal fis-ski.com.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Diethart zadebiutował w Pucharze Świata w styczniu 2011 roku. Dwa lata później w Oberstdorfie wywalczył pierwsze podium. Najlepszym okresem w karierze Austriaka był sezon 2013/14. To wtedy Diethart wygrał Turniej Czterech Skoczni, a na igrzyskach olimpijskich w Soczi zdobył srebro w konkursie drużynowym.

Więcej o: