Jest decyzja ws. transmisji Pucharu Świata w biegach! Znakomita informacja dla polskich kibiców

Wiemy, kto będzie transmitować zmagania kobiet w Pucharze Świata w biegach narciarskich. Zawody rozpoczynają się 26 listopada. Gdzie oglądać rywalizację?

To co z pewnością ucieszy kibiców sportów zimowych, to fakt, że Puchar Świata kobiet w biegach narciarskich będzie transmitowany w ogólnodostępnej telewizji. Dyscyplina ta wciąż znajduje się na liście ważnych dla polskiego sportu wydarzeń, co działa zgodnie z rozporządzeniem KRRiT z 17 listopada 2014 roku. 

Zobacz wideo Tajemnica fenomenalnego sukcesu Piotra Żyły. "Wykorzystał tajną broń"

Puchar Świata nadawany wyłącznie przez grupę Discovery. Ogólnodostępna stacja transmituje zawody

W przeszłości za transmisję Pucharu Świata kobiet w biegach narciarskich odpowiedzialna było Discovery, jednak część wydarzeń można było również oglądać w Telewizji Polskiej. Działało to na mocy sublicencji. W sezonie 2021/22 nadawcy nie uzgodnili jednak warunków współpracy, dlatego Discovery zdecydowało się na transmisję w ogólnodostępnej telewizji Metro. 

Zawody będą również z pewnością dostępne na antenach Eurosportu. Pierwsze starty odbędą się w piątek 26 listopada i będą to zawody sprintu techniką klasyczną. Rywalizacja odbędzie się w Ruce w Finlandii. Następnie odbędą się wyścigi na 10 kilometrów stylem klasycznym czy pościg techniką dowolną na też na 10 kilometrów. 

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl 

Od 26 listopada niemal w każdy weekend będzie można śledzić zmagania Pucharu Świata w biegach narciarskich. Rywalizacja zakończy się 20 marca 2022 roku zawodami, które odbędą się w Tiumeń w Rosji. 

Więcej o: