Sensacja w Cincinnati. Bardzo dobra wiadomość dla Igi Świątek

Idze Świątek ubyła poważna rywalka do triumfu w turnieju WTA 1000 w Cincinnati. Już w drugiej rundzie odpadła bowiem Paula Badosa (WTA 4.). Hiszpanka niespodziewanie przegrała ze znacznie niżej notowaną Ajlą Tomljanović (WTA 63.) 7:6, 0:6, 2:6.

Iga Świątek jest już w III rundzie turnieju WTA 1000 w Cincinnati. Polka pokonała w dwóch setach Sloane Stephens 6:4, 7:5. W 1/8 finału zmierzy się z Madison Keys (WTA 24.). Już teraz ubyła jej natomiast poważna rywalka, z którą mogła spotkać się w półfinale. Mowa o Pauli Badosie (WTA 4.).

Idze Świątek ubyła rywalka do triumfu w Cincinnati. Paula Badosa sensacyjnie odpadła już w II rundzie

Hiszpanka sensacyjnie przegrała ze znacznie niżej notowaną Ajlą Tomljanović (WTA 63.) z Australii  i już w drugiej rundzie żegna się z turniejem, który jest próbą generalną przed wielkoszlemowym US Open. Badosa była zdecydowaną faworytką meczu z Tomljanović, gdyż dwukrotnie pokonała ją już w tym roku. Lepsza okazała się na terenie swojej rywalki, w Sydney i podczas Australian Open.

Iga Świątek podczas meczu z Magdaleną Fręch w WarszawieIga Świątek z osiągnięciem niespotykanym w tenisie od trzech lat

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Starcie w Cincinnati także lepiej rozpoczęła Hiszpanka. Pierwszego seta wygrała nie bez problemów, bo dopiero po tie-breaku. Walka w tej partii była niezwykle zacięta. Badosa została przełamana już w otwierającym mecz serwisie. Po chwili jednak sama przełamała rywalkę. W sumie obie tenisistki wygrały po dwa gemy przy serwisie rywalki. W tie-breaku większą koncentrację zachowała czwarta zawodniczka rankingu WTA i wygrała 7:3.

W drugim secie jednak Paula Badosa zupełnie nie istniała. Tomljanović pewnie punktowała przy własnym podaniu i aż trzy razy przełamała serwis rywalki. Partia bez historii. Australijka w 36. minut wygrała 6:0. Trzeci i decydujący set był bardzo podobny. Hiszpanka była w stanie wywalczyć tylko dwa gemy. Tym razem dwa razy oddając swoje podanie.

Po 2 godzinach i 10 minutach Tomljanović mogła cieszyć się ze zwycięstwa i awansu.W kolejnej rundzie Australijka zmierzy się z Weroniką Kudiermietową (WTA 20.). Rosjanka awansowała automatycznie do III rundy, gdyż z gry wycofała się Simona Halep (WTA 6.).

Dla Hiszpanów odpadnięcie Badosy to kolejne wielkie rozczarowanie. Wcześniej, także w II rundzie, z turniejem pożegnała się bowiem także Garbine Muguruza (WTA 9.). Była liderka światowego rankingu przegrała 3:6, 1:6 z Eleną Rybakiną (WTA 25.).

Falowanie i spadanie Świątek. Wielka przemiana w jej zachowaniu na korcieFalowanie i spadanie Świątek. Wielka przemiana w jej zachowaniu na korcie