Dimitrow rywalem Hurkacza w walce o półfinał w Monte Carlo. Szansa na rewanż

Hubert Hurkacz zmierzy się z Grigorim Dimitrowem w ćwierćfinale turnieju ATP w Monte Carlo. Polak będzie miał okazję do rewanżu na Bułgarze za porażkę w ćwierćfinale zeszłorocznego Indian Wells.

Hubert Hurkacz (ATP 14) awansował do ćwierćfinału turnieju ATP w Monte Carlo. Wrocławianin pokonał Hiszpana Alberta Ramosa-Vinolasa (7:6, 6:2), ale potrzebował 55 minut, żeby wygrać z przeciwnikiem w pierwszym secie. Wcześniej Polak wyeliminował Boliwijczyka Hugo Delliena (7:5, 6:4) i Hiszpana Pedro Martineza (6:3, 4:6, 6:4). Hubert Hurkacz poznał już swojego kolejnego przeciwnika w Monte Carlo.

Grigor Dimitrow rywalem Huberta Hurkacza w Monte Carlo. Szansa na rewanż z Indian Wells

Bułgar Grigor Dimitrow (ATP 29) awansował do ćwierćfinału turnieju w Monte Carlo po wygranej z Casperem Ruudem 6:3, 7:5, ubiegłorocznym półfinalistą tej imprezy. Wcześniej Dimitrow skorzystał z kreczu Nikołoza Basilaszwiliego, a w drugiej rundzie wygrał po trzech setach z Dusanem Lajoviciem (4:6, 6:3, 6:2). Teraz w ćwierćfinale Bułgar będzie rywalizował z Hubertem Hurkaczem.

To będzie drugi mecz w historii pomiędzy tymi zawodnikami. Wcześniej wrocławianin rywalizował z Dimitrowem w ćwierćfinale zeszłorocznego Indian Wells na kortach twardych, ale przegrał 6:3, 4:6, 6:7. Teraz tenisiści będą grali na mączce. Jeśli Hurkacz wyeliminuje swojego najbliższego przeciwnika, to zagra o finał turnieju w Monte Carlo ze zwycięzcą spotkania Alejandro Davidovich Fokina (Hiszpania, ATP 46) - Taylor Fritz (USA, ATP 13).

W przypadku wygranej z Grigorem Dimitrowem Hubert Hurkacz zrówna się z Jerzym Janowiczem pod względem zwycięstw w meczach cyklu ATP (102). Obecnie nasz najwyżej sklasyfikowany tenisista ma 101 zwycięstw na koncie. Polak w zeszłym roku zakończył rywalizację w monakijskim turnieju na drugiej rundzie, gdzie przegrał 4:6, 1:6 z Danielem Evansem.