RPA 2010. Hiszpańska prasa: Więcej wpadek być nie może

Czas na pobudkę! Na więcej błędów Hiszpania pozwolić sobie nie może - pisze dziennik sportowy "AS" po porażce ze Szwajcarią. Szwajcaria pokazała co jest ważne i swoim defensywnym stylem zdławiła nasze otwarcie mundialu - czytamy w "La Razon".

Wszystko o meczu Hiszpania - Szwajcaria ?:

Hiszpanie nie mogą już dłużej fantazjować o swojej drodze do mistrzostwa. Po porażce ze Szwajcarią muszą wejść na ścieżkę przetrwania i awansować do kolejnej rundy. A to się stanie tylko jeśli wygrają dwa kolejne mecz - pisze "Marca", która na swojej stronie internetowej pisze o upokorzeniu.

"AS" nawołuje:- czas na pobudkę! Na nic dominacja i ładny styl. Mistrzostwo w kontroli nad piłką, ponad 20 strzałów, ale brakowało ostatniego podania, nie mieli pomysłów na sforsowanie defensywnej sieci Szwajcarów, którym sprzyjało odrobinę szczęście, ale potrafili zagrać zdyscyplinowani i z głową. Na więcej błędów Hiszpania pozwolić sobie nie może.

"El Pais" przypomina, że Hiszpanie zazwyczaj słabo zaczynają mundiale i przytacza liczy. Była to szósta porażka w pierwszym meczu mistrzostw świat. Wygraliśmy tylko cztery, trzy zremisowaliśmy - czytany na stronie dziennika.

"La Razon" pisze, że Hiszpania pokazali właśnie, jak można sobie skomplikować życie. - Gdy nikt się tego nie spodziewał, gdy wszyscy wychwalali kadrę pod niebiosa i uznaliśmy się za faworyta, Szwajcaria pokazała co jest ważne i swoim defensywnym stylem zdławiła nasze otwarcie mundialu.

Kataloński "Sport" pisze: Hiszpania niespodziewanie przegrała pierwszy mecze na mundialu ze Szwajcaria. Zespół Vicente Del Bosque dominował przez cały mecz, ale nie był w stanie swojej przewagi zmaterializować. Gol strzelony przez Fernandesa oznacza pierwszą sensację turnieju.

Musimy wygrać dwa pozostałe mecze. Nie mamy wyjścia - Vicente Del Bosque ?

Więcej o: