RPA 2010. Sara Carbonero - winę za porażkę Hiszpanii ponosi dziewczyna Casillasa?

Hiszpańskie media uważają, że winę za środową, sensacyjną porażkę mistrzów Europy 0:1 ze Szwajcarią może ponosić dziewczyna bramkarza Ikera Casillasa - Sara Carbonero. Jedna z najseksowniejszych dziennikarek sportowych na świecie stała przez cały mecz tuż za bramką swojego chłopaka.

Wszystko o Ikerze Casillasie na mundialu ?

Carbonero jest reporterką i wiceszefową redakcji sportowej hiszpańskiej stacji Telecinco. Podczas mistrzostw świata ma dostęp do reprezentacji i Casillasa.

Na zdjęciach zrobionych przed meczem ze Szwajcarią widać, że nadaje relację z boiska ustawiona tuż za bramką rozgrzewającego się Casillasa. W miejscu tym została przez cały mecz. Hiszpańskie i brytyjskie media (o sprawie napisał na pierwszej stronie londyński "The Times") oraz setki dzwoniących do hiszpańskich stacji radiowych słuchaczy komentujących środowy mecz uważają, że seksowna dziennikarka rozpraszała uwagę bramkarza.

Casillas ponosi niewielką winę za gola dla Szwajcarów - hiszpański bramkarz rzucił się pod nogi Erena Derdiyoka w sytuacji sam na sam i wybił piłkę pod nogi nadbiegającego Gelsona Fernandesa, którego nie asekurowali obrońcy.

Hiszpania, mistrz Europy, przegrała 0:1, co wzbudziło lament na Półwyspie Iberyjskim.

Sara Carbonero tuż po meczu przeprowadziła krótki wywiad z Casillasem. - Jak mogliście tak to zepsuć? - zapytała swojego chłopaka.

- Nie wiem, co powiedzieć. Nie wiem czy ta porażka będzie miała konsekwencje. Jesteśmy wkurzeni - odparł Casillas.

Najseksowniejsza dziennikarka na świecie?

Hiszpańscy kibice są wkurzeni obecnością Carbonero w RPA - już przed mundialem obawiali się, że dziennikarka może rozpraszać uwagę Casillasa i mieć destabilizujący wpływ na atmosferę w zespole.

Carbonero musiała odpowiedzieć na takie pytanie przed kamerami własnej stacji. - Czy będę przeszkodą dla drużyny? To chyba jakiś nonsens - odpowiedziała. Dziennikarka Telecinco jest jednak jedyną hiszpańską WAG (angielski skrót oznaczający żony i narzeczone słynnych piłkarzy), która pojawiła się w RPA.

Carbonero i Casillas zostali parą po zeszłorocznym Pucharze Konfederacji w RPA. Piłkarz Realu od dekady jest futbolową gwiazdą Hiszpanii, jego 26-letnia dziewczyna robi karierę jako prezenterka, jest wschodzącą gwiazdą telewizji. Zaczynała w La Sexta, teraz pracuje w Telecinco. Carbonero znalazła się np. na okładce czerwcowego (przedmundialowego) wydania hiszpańskiej edycji "Cosmopolitan".

Amerykański magazyn dla mężczyzn "FHM" uznał Carbonero za najseksowniejszą dziennikarkę sportową na świecie.

Hiszpania - Szwajcaria 0:1. Fernandes

Zakupy i imprezy czy Marsjanie?

Akronim WAGs (od angielskiego "wives and girlfriends", "czyli żony i dziewczyny") ułożyły brytyjskie brukowce. Termin stał się popularny podczas mistrzostw świata w Niemczech, kiedy dziennikarze relacjonowali nie tylko dokonania angielskich piłkarzy, ale także zakupy i imprezy ich WAGs. Niektórzy sugerowali, że odpadnięcie Anglii w ćwierćfinale to skutek rozkojarzenia piłkarzy obecnością swoich towarzyszek.

Dlatego teraz włoski trener Anglików Fabio Capello starał się, aby WAGs do RPA nie przyjechały. W hotelowych pokojach piłkarzy zamontowano nawet specjalne urządzenia szpiegujące, aby Capello wiedział czy jego zakazy są przestrzegane.

DO RPA mimo to przyjechało kilka WAG, ale mieszkają z dala od piłkarzy, w luksusowym kurorcie w Sun City.

Inne podejście zaprezentowali np. Argentyńczycy. - Piłkarze będą mogli uprawiać seks ze swoimi żonami i dziewczynami. Nie są przecież Marsjanami - mówił przed mundialem lekarz reprezentacji Donato Vallani.

Trwa mundial! Śledź newsy o MŚ 2010 na Facebooku ?

Więcej o: