Klawiatura prawie idealna? Sprawdziliśmy Razer Blackwidow Elite

Razer Blackwidow Elite to niesamowita klawiatura. Naprawdę trochę trzeba było się nagłowić, żeby znaleźć minusy tego sprzętu.

Klawiatura Razer Blackwidow Elite jest dokładnie taka jak inne sprzęty tej firmy. Solidne wykonanie powoduje, że jest ona prawdziwym sprzętem premium dla najbardziej wybrednych graczy.

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w Counter Strike: Global Offensive

Razer Blackwidow Elite - solidne wykonanie

W Blackwidow Elite poza standardowymi przyciskami znalazły się klawisze multimedialne oraz rolka umożliwiająca sterowanie głośnością. To naprawdę wygodne rozwiązanie, które umożliwia w łatwy sposób dostosowanie głośności bez patrzenia na klawiaturę.

Na pierwszy rzut oka widoczny jest również inny element - podpórka pod nadgarstki, którą montuje się do klawiatury przy pomocy wbudowanych magnesów. Materiał, z którego ją wykonano jest bardzo przyjemny w dotyku i podkreśla, że sprzęt ten jest prawdziwym produktem premium od Razera. Na spodzie klawiatury przygotowano również specjalne miejsca na przewód, które znajdziemy zarówno z boku, jak i na środku.

Rogue, Adrian 'Trymbi' Trybus na Worlds 2021Ruszyły najważniejsze rozgrywki Europy i Ameryki. Jak radzą sobie Polacy?

Biorąc do ręki Blackwidow Elite możemy odczuć solidność wykonania tego sprzętu. Jest to klawiatura trochę cięższa od konkurentów na rynku, ale tak musiało być, gdyż do jej wykonania wykorzystano naprawdę jakościowe materiały.

Razer Blackwidow EliteRazer Blackwidow Elite fot. Razer

Razer Blackwidow Elite - idealna do gamingu

Klawiatura od Razera to oczywiście klawiatura mechaniczna. To wiąże się ze specyficznym dźwiękiem stukania klawiszy. Dla graczy jest on istną poezją, ale dla pozostałych domowników może stanowić lekkie utrapienie. W nocy po cichu na pewno nie pogracie. Jednak taka jest specyfika tego typu klawiatur. Coś za coś. Dwustopniowa aktywacja klawiszy i bardzo szybki czas reakcji w pełni rekompensują wszelkie minusy, których powiedzmy sobie szczerze, i tak musieliśmy szukać na siłę.

Skórki na bronie w Counter Strike'u potrafią kosztować setki tysięcy złotychFatalna pomyłka gracza. Stracił dziesiątki tysięcy dolarów. Sprawa trafiła do sądu

Oczywiście Blackwidow Elite jak każda klawiatura gamingowa ma wiele "światełek". Mowa tutaj oczywiście o podświetlaniu klawiszy przy pomocy diod RGB, które możemy dowolnie dostosować w specjalnej aplikacji - Razer Synapse. Tutaj jest spora elastyczność, dlatego że kolory możemy dostosować w zależności od gry, aplikacji czy położenia konkretnych przycisków na klawiaturze.

Razer Blackwidow EliteRazer Blackwidow Elite fot. Razer

Razer Blackwidow Elite - czy ta klawiatura ma minusy?

Co nam się nie spodobało w tej klawiaturze? Ikonki opisujące diody nad strzałkami są nieczytelne i nie raz zastanawiałem się, która za co odpowiada. Jednak to naprawdę mały problem, a cała klawiatura spisywała się wyśmienicie. Sprawdzałem ją w wielu grach i podczas pisania tekstów. Przerzucenie się z laptopa na pisanie na klawiaturze mechanicznej na początku było dość bolesne, ale po okresie adaptacji to była wielka przyjemność. Sprzęt sprawdzałem w online FPSach takich jak Counter Strike czy Valorant, w battle royale'ach tj. Warzonie i PUBG, a także w grach wyścigowych. Odczucia z gry wszędzie były naprawdę świetne.

Razer Blackwidow Elite to klawiatura, o której marzy każdy gracz. Nie będę kłamał, też o takiej marzyłem. Prezentuje się świetnie, jest solidnie wykonana, a w grach sprawuje się wyśmienicie. W sklepach znajdziecie ją w cenach 600-800 zł.

Denis 'electroNic' Sharipov, NAVIRosjanie grzmią po wyborze esportowca. "To rabunek. Nie szukajcie logiki"

Więcej o: