Rosjanie grzmią po wyborze esportowca. "To rabunek. Nie szukajcie logiki"

Popularny portal HLTV co roku publikuje ranking 20 najlepszych graczy CS:GO na świecie. W poniedziałek poznaliśmy siódmego zawodnika globu, co nie spodobało się rosyjskim dziennikarzom.

"Nie próbujcie doszukiwać się logiki" - piszą zdenerwowani dziennikarze. Ich zdaniem Denis "electroNic" Sharipov, który znalazł się na siódmym miejscu w prestiżowym rankingu zasłużył na wyższą lokatę.

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w Counter Strike: Global Offensive

Electronic znalazł się za nisko?

- Jak można traktować poważnie ranking, w którym druga główna gwiazda NAVI nie znalazła się nawet w pierwszej piątce, po kolejnym znakomitym roku. Electronic grał na najważniejszych turniejach przez cały sezon, stale grając w play-offach i pokazując fajne liczby w półfinałach i finałach dużych imprez - pisze Igor Larionov, dziennikarz sports.ru.

Kamil Jóźwiak i Krystian BielikNajpopularniejszy polski piłkarz w Chinach? Stał się ulubieńcem z nietypowego powodu

Dziennikarz zwraca również uwagę, że Rosjanin 2021 rok miał jeszcze lepszy niż 2020, za który znalazł się na piątym miejscu, a mimo to w rankingu znalazł się niżej. - Przypomnę, że w 2020 roku Electronic zajął 5. miejsce w rankingu. Potem miał kilka nieudanych turniejów, w których jego rating 2.0 nie był zbyt dobry. Teraz grał dobrze przez cały rok i ani jednego turnieju nie ukończył z ujemnymi statystykami, ale zajął 7. miejsce. Logika? - zwrócił uwagę.

W poniedziałek poznaliśmy również szóstego gracza na świecie wg HLTV. Został nim Abay "Hobbit" Khasenov, gracz Gambit. W tym tygodniu powinniśmy również poznać zwycięzcę całego rankingu. Niekwestionowanym faworytem wydaje się być Oleksandr "s1mple" Kostyliev, zawodnik ukraińskiego NAVI.

Więcej treści esportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Wraca legendarny skład Brazylijczyków. Odrodzenie na skalę polskiego Virtus.proWraca legendarny skład Brazylijczyków. Odrodzenie na skalę polskiego Virtus.pro

Więcej o: