Sensacyjne doniesienia. Nowy silnik CS:GO coraz bliżej

Społeczność Counter Strike'a poruszyła zaskakująca aktualizacja. Chodzi o nowe sterowniki do kart graficznych NVIDIA.

Nowy silnik gry jest coraz bliżej? Na to by wskazywała najnowsza aktualizacja sterowników do popularnych kart graficznych.

Zobacz wideo Sport.pl na EA Sports Women's Football Summit

Gracze czekają na Source 2 

Uważni obserwatorzy zauważyli, że w profilach gier pojawiły się terminy "CSGO2" i "CS2", co sugerowałoby, że upragniony silnik graficzny Source 2 jest bliżej niż wszyscy przypuszczamy. Dobrą wiadomością podzielił się profil "Gabe Follower", dokładnie śledzący wszystkie wiadomości na temat Counter Strike'a.

- Można to sprawdzić samodzielnie, otwierając panel sterowania NVIDIA i odznaczając odpowiednie pole w Ustawieniach 3D - możemy przeczytać.

Dodanie Source 2 do gry wcale nie będzie jednak oznaczać wielkiej rewolucji. Najtrudniejszym elementem całej układanki będzie taka implementacja silnika, aby nie zniszczyć całego ekosystemu biznesowego, czyli rynku społeczności.

Source 2 może oznaczać lepszą optymalizację gry czy łatwiejsze dodawanie poprawek i nowości. Jednak równocześnie wiąże się z nim spore ryzyko. Obecnie CS jest jaki jest, ale jest uwielbiany przez graczy. Istnieje obawa, że po zmianie silnika wystąpią liczne błędy, które zepsują rozgrywkę i zniechęcą graczy. Miejmy jednak nadzieję, że deweloperzy dlatego tak długo nad nim pracują, aby zminimalizować to ryzyko.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.