Ronaldo odejdzie do lamusa w FIFA 23? Wszystko zależne od transferu

Przyszłość kariery Cristiano Ronaldo jest jeszcze niejasna. Wiele wskazuje jednak, że Portugalczyk przeniesie się do Arabii Saudyjskiej. Może to mieć ogromny wpływ na jego popularność w FIFA 23.

Świat piłki nożnej zastanawia się, czy Cristiano Ronaldo przeniesie się po mistrzostwach świata w Katarze do Al Nassr. W grze są ogromne pieniądze, ale i kwestie wizerunkowe - przenosiny do Arabii Saudyjskiej wypisałyby piłkarza z gry na renomowanym poziomie, a zarazem rozczarowałyby pokaźną część jego fanów. Do tego dochodzi też mały akcent, który może z pewnością interesować graczy FIFA 23. Transfer Ronaldo zmieniłby bowiem zupełnie jego kartę w Ultimate Team.

Zobacz wideo Praca marzeń naszych dzieci, żyła złota, a zarobki? "Polska w światowej czołówce"

Ronaldo straci na popularności w FIFA 23?

200 milionów euro co sezon i dwuipółroczny kontrakt. Takie warunki rzekomo proponuje Al Nassr Ronaldo. Brzmi bardzo kusząco, chociaż czy rzeczywiście Portugalczykowi zależy tylko na pieniądzach? To już kwestia priorytetów, które ten ma w swojej głowie. Nie każdy wierzy, że Ronaldo zdecydowałby się na ruch tak ukierunkowany jedynie finansowo.

Decyzja rzecz jasna należy tylko i wyłącznie do niego, ale o wybór Ronaldo drżą miliony jego fanów. Ci chcieliby zapewne nieco dłużej oglądać go na największych europejskich stadionach, nawet gdyby miał to być jeszcze rok czy dwa.

Imperial - FalleN, fnxBrazylijska legenda esportu uhonorowana w nietypowy sposób. Fan nazwał syna na jego cześć

Więcej treści esportowych na Gazeta.pl.

Nad przyszłością Portugalczyka zastanawiają się też gracze FIFA 23. Przenosiny do Arabii Saudyjskiej oznaczałyby poważną zmianę na karcie Ronaldo w Ultimate Team. Ten rzecz jasna nie będzie miał już przypisanego Manchesteru United jako klubu, a opuszczenie Premier League mocno wpłynie na kwestię zapewniania mu zgrania. Jeśli Cristiano opuści zupełnie Europę, o zapewnienie mu dodatkowych punktów będzie wyjątkowo trudno.

Wtedy trzeba będzie się skupiać na szukaniu Portugalczyków pod samego Ronaldo. Premier League to wyjątkowo dogodna liga pod zgranie - karta Cristiano straci ten jakże istotny walor. To na pewno wpłynie na jej cenę. Obecnie waha się ona w przedziałach od 80 tysięcy do 100 tysięcy monet. Gracze FIFA 23 polubili Ronaldo w tej odsłonie, chociaż EA Sports mocno ucięło mu punktów tempa. Zmiana ligi może się jednak przyczynić do ogromnego spadku popularności karty - zwłaszcza, jeśli Portugalczyk nie wybierze przyszłości w żadnym z wiodących europejskich krajów.

FaZe Clan, IEM Rio 2022Nietypowy walkower w finale esportowego turnieju. Ten problem nawiedza branżę od miesięcy

Więcej o: