Duńska rewelacja traci dwóch zawodników. Fnatic rozpoczyna kampanię transferową

fnatic budzi się z letargu. Brytyjska organizacja reformuje swój skład w CS:GO. Dwoma nowymi nabytkami zespołu został duet z duńskiego Copenhagen Flames.

Czy nadchodzi nowa era fnatic? Na to wygląda. Organizacja w ostatnich latach opierała swój skład w CS:GO na Szwedach. W minionych miesiącach eksperymentowano z Brytyjczykami, ale to nie wyszło. Teraz Fnatic daje szansę Duńczykom. Nico "nicodoz" Tamjidi i Fredrik "roeJ" Jørgensen dołączyli do drużyny. Spróbują pomóc podnieść markę z kolan.

Zobacz wideo Relacja z PLE GG Gaming Weekend

fnatic zabiera się za temat inaczej

Kilka ostatnich lat nie było łatwym okresem dla fnatic. Skończył się złoty czas szwedzkiej dominacji, a próba włączenia do drużyny brytyjskiego tercetu w osobach Alexa "ALEXA" McMeekina, Owena "smooyi" Butterfielda i Williama "meziiego" Merrimana nie przyniosło oczekiwanych efektów. Próbowano korekt, eksperymentowano z zawodnikami akademii, ale nadal nie spełniało to wymagań. fnatic od zawsze było czołowym graczem na scenie - nie było taryfy ulgowej ani półśrodków. Albo wszystko, albo nic.

Brytyjska organizacja nie poddała się więc, tylko oczekiwała na odpowiedni moment. Z pierwotnych koncepcji w strukturze pozostali tylko "mezii", a także weteran Freddy "krimz" Johansson. I teraz, na krótko po zakończeniu Majora w Antwerpii, wdrożono pierwszy krok planu odbudowy składu. A może raczej dwa kroki, bowiem do drużyny od razu włączono dwóch graczy. 

Wolfenstein: The New OrderEpic Games rozdaje kolejny tytuł. Wolfensten: The New Order do zgarnięcia za darmo

Są nimi "nicodoz" i "roeJ", fundamenty Copenhagen Flames. Wraz z poprzednią formacją Duńczycy pojechali na dwa Majory, gdzie szło im bardzo przyzwoicie. Nie byli stawiani w roli faworytów, a mimo wszystko za każdym razem udawało im się dochodzić do zaawansowanych faz turnieju. W ostatnich miesiącach samo CPF zachwiało się jednak nieco w posadach. Mówiło się o potencjalnym transferze do Complexity, co ostatecznie wykoleiło się na samym finiszu transakcji. Ostatecznie zespół ustabilizował się nieco przed Majorem w Antwerpii, ale już wiadomo, że Tamjidi z Jørgensenem nie będą kontynuować współpracy z marką.

Uzi w barwach Royal Never Give UpUzi poza Bilibili Gaming. Legendarny strzelec znów bez organizacji

Więcej treści esportowych na Gazeta.pl.

Przy okazji ogłoszenia nowych twarzy fnatic potwierdziło również, że trwają obecnie testy, które mogą wyłonić ostatnie ogniwo formującej się piątki. Organizacja monitoruje przy tym stale rynek transferowy, wobec czego jeszcze nic nie jest w tej kwestii przesądzone. 

Najbliższe występy fnatic to mecze w ramach Pinnacle Cup Championship 2022. Turniej startuje już 8 czerwca, więc oficjalne potwierdzenie piątego gracza drużyny powinno mieć miejsce już niebawem. Na razie fnatic prezentuje się następująco:

  • Freddy "KRIMZ" Johansson
  • William "mezii" Merriman
  • Nico "nicoodoz" Tamjidi
  • Fredrik "roeJ" Jørgensen
  • Jamie "keita" Hall (trener)

FaZe Clan, PGL Major Antwerpia 2022Droga do mistrzostwa pokazana zza kulis. FaZe Clan pokazuje jak wygrał Majora

Więcej o: