Esport podczas Igrzysk Azjatyckich. Powstanie reprezentacja Korei Południowej

Już za kilka miesięcy rozpocznie się kolejna odsłona Igrzysk Azjatyckich. Selekcjonerem reprezentacji Korei Południowej został znany trener.

Igrzyska Azjatyckie, lub jak wolimy, Asian Games zawitają w tym roku do Hangzhou w Chińskiej Republice Ludowej. Multidyscyplinarne zawody będą wspierać także esport, przez co będziemy świadkami rywalizacji reprezentacji narodowych między innymi w League of Legends.

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w League of Legends

Ostatnim razem triumfowały Chiny

Igrzyska Azjatyckie to impreza organizowana co cztery lata w różne dyscypliny sportowe. Od ostatniej edycji w zmagania włączono także esport, przez co rywalizacja oprócz kortów i boisk odbywa się także na serwerze. Jedną ze wspieranych dyscyplin jest League of Legends.

Podczas Igrzysk Azjatyckich w 2018 roku w LoL-u najlepsza okazała się reprezentacja Chin. Korea zajęła wówczas drugie miejsce, występując w składzie: Kiin, Peanut, Faker, Ruler, CoreJJ. Honor narodu określanego kolebką esportu obronili gracze podczas rozgrywek StarCrafta II.

KkOma selekcjonerem

Igrzyska Azjatyckie powrócą we wrześniu 2022, a kwalifikacje dla zmagań esportowych zaplanowano na czerwiec. Wspieranymi grami będą League of Legends, FIFA 22, Hearthstone, PUBG Mobile, Street Fighter V, Arena of Valor, Dota 2 oraz Dream of the Three Kingdoms 2.

O wydarzeniu ponownie zrobiło się głośno za sprawą ogłoszenia wprost z Korei Południowej. Tam został wyłoniony selekcjoner zespołu LoL-a. Został nim KkOma, obecny trener DWG KIA, a zarazem wielokrotny mistrz świata w czasach współpracy z SK Telecom T1.

KkOma został wybrany w otwartym procesie rekrutacji, który rozpoczął się już w styczniu. Nie poznaliśmy jeszcze zawodników. Wybór zapewne rozpocznie się na dobre po zakończeniu play-offów League of Legends Champions Korea.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.