Worlds 2021. Mistrzowie Europy zawiedli. Niesamowita forma Koreańczyków

Mistrzowie Europy nie sprostali arcytrudnemu zadaniu na Worlds 2021. Z turnieju wyeliminowali ich gracze DWG KIA.

W niedzielę w ramach mistrzostw świata w League of Legends do akcji przystąpili mistrzowie Europy, MAD Lions. Podopieczni hiszpańskiej organizacji byli ostatnimi reprezentantami Starego Kontynentu na Worlds 2021, wszak zarówno Fnatic, jak i Rogue odpadły w fazie grupowej. MAD stanęło w ćwierćfinałach przeciwko DWG KIA, zeszłorocznym mistrzom świata. Ci niestety wykonali kolejny krok w stronę obrony tytułu i pewnie pokonali Europejczyków.

Zobacz wideo

Koreańczycy dali popis świetnej formy

Zawodnicy MAD rozpoczęli serię w beznadziejnym stylu, bowiem pierwsza mapa była w pełni zdominowana przez Koreańczyków. O wiele lepiej Lwy wyglądały na drugiej z nich, wszak przez większość spotkania to oni byli na prowadzeniu. Parę pochopnych decyzji i zbyt agresywnych zagrań sprawiły jednak, że kontrolę ponownie przejęło DWG KIA, po raz drugi niszcząc Nexus MAD Lions.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Trzecia gra dla Europejczyków rozpoczęła się podobnie do pierwszej. Mistrzowie świata już w pierwszych minutach wyrobili sobie znaczne prowadzenie. Następnie w okolicach 15. minuty Marek "Humanoid" Brázda i spółka zaczęli zaskakująco odrabiać straty. Wydawało się, że wygrają oni pierwszą w serii mapę. Nadzieje fanów ze Starego Kontynentu zostały jednak ponownie zgaszone, a to głównie za sprawą świetnej dyspozycji Kima "Khana" Dong-ha. DWG KIA zatriumfowało wynikiem 3:0.

W poniedziałek w akcji ostatnia nadzieja Zachodu

To jednak nie koniec emocji związanych z ćwierćfinałami Worlds 2021. Już w poniedziałek o godzinie 14:00 dojdzie do ostatniego starcia na tym etapie rozgrywek. W nich udział weźmie ostatni zespół z Zachodu, Cloud9. Reprezentacja Ameryki Północnej podejmie inny zespół z Korei, Gen.G. Faworytem, podobnie jak w niedzielnym meczu, również będą Koreańczycy.

Worlds 2021 można śledzić za pomocą kanału Polsat Games. Ten dostępny jest w telewizji lub na platformie YouTube. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA