Tak wygląda nowy tor Formuły 1! Na razie pojadą na nim tylko gracze [WIDEO]

Grand Prix Wietnamu Formuły 1 miało zadebiutować w kalendarzu serii w sezonie 2020. Na razie nie wiadomo, kiedy będzie można rozegrać wyścig, ale obiekt znajdzie się w najnowszej oficjalnej grze F1, która ukaże się w lipcu. W czwartek ujawniono, jak tor w Hanoi wygląda w produkcji Codemasters.

W sezonie 2020 Formuły 1 miał zadebiutować nowy tor. Na ulicznym obiekcie w Hanoi zaplanowane zostało Grand Prix Wietnamu. Przez epidemię koronawirusa wyścig został przesunięty na późniejszy termin i nadal nie wiadomo, kiedy się odbędzie. Już niedługo będzie można na nim jeździć w oficjalnej grze serii - F1 2020.

Zobacz wideo Kubica: Lubię wyzwania. DTM to poziom zbliżony do F1

Nowy tor Formuły 1 zaprezentowany w nowej odsłonie oficjalnej gry serii!  

W czwartek producent pozycji, Codemasters zaprezentował filmik, na którym przedstawiono nowy tor. W rzeczywistości obiekt zaprojektowany przez słynnego projektanta F1 Herrmanna Tilke ma 5,6 kilometra długości i 23 zakręty. Kierowcy na pełnym dystansie wyścigu mieli tu przejechać 55 okrążeń. 

 

Tegoroczne Grand Prix Wietnamu zaplanowane było na 5 kwietnia 2020 roku. Ostatnie doniesienia lokalnych mediów wskazywały, że wyścig miałby się odbyć w listopadzie. Ta propozycja została już przedstawiona władzom F1. Premiera gry F1 2020 została zapowiedziana na 10 lipca. 

Przeczytaj także:

Więcej o: