Kierowcy Formuły 1 pojadą w wirtualnym wyścigu Le Mans 24h!

Portal Autosport.com poinformował, że w tegorocznym wirtualnym wyścigu 24h Le Mans w jednym zespole pojedzie ze sobą dwóch kierowców Formuły 1 - Max Verstapppen i Lando Norris.

Verstappen i Norris pojadą samochodem ORECA 07 w klasie LMP2. Jak podaje Autosport.com obaj znaleźli się w zespole Team Redline, którego skład zamykają weterani wirtualnego ścigania Atze Kerkhof i Greger Huttu.

Zobacz wideo Top 3 asysty Polaków. Sezon 2019/20 [ELEVEN SPORTS]

Kierowcy Formuły 1 w wirtualnym wyścigu 24h Le Mans

Wyścig odbędzie się na platformie gry rFactor2. Będzie możliwy dzięki nawiązanemu porozumieniu pomiędzy organizatorem wyścigu 24h Le Mans ACO i World Endurance Championship and Motorsport Games. Odbędzie się w dniach 13-14 czerwca, czyli w terminie właściwego wyścigu, który przez epidemię koronawirusa został przesunięty na dni 19-20 września. W stawce mają się pojawić także byli kierowcy F1, m.in. Felipe Massa czy Giancarlo Fisichella. 

Lando Norris w obecnej stawce Formuły 1 jest kierowcą McLarena, a Max Verstappen jeździ dla Red Bull Racing. Obaj jeździli już w simracingu, ale zazwyczaj przeciwko sobie, a nie w jednym zespole. Norris jest jednym z najlepszych kierowców na innej platformie wirtualnego ścigania - iRacing. 

Przeczytaj także:

Więcej o: