Co z tym Stochem? Trener Maciusiak ma odpowiedź

Kamil Stoch notuje najgorszy start sezonu od kilku lat - w czterech konkursach zgromadził tylko trzy punkty i wyraźnie widać, że jest w kiepskiej formie. Trzykrotny mistrz olimpijski męczy się na skoczni, co zauważył też były trener kadry B Maciej Maciusiak. W rozmowie z portalem WP SportoweFakty zdiagnozował problemy polskiego mistrza.

28. miejsce w Lillehammer na skoczni normalnej - to najlepszy wynik Kamila Stocha w rozpoczętym dwa tygodnie temu sezonie, czyli po czterech konkursach. Sam zawodnik jest bezradny, czego wyraz dał też w rozmowie z Eurosportem po piątkowych kwalifikacjach. - Nie chce mi się nawet rozmawiać - mówił.

Zobacz wideo Dawid Kubacki po niedzielnym konkursie w Lillehammer. "Kolejny ciężki dzień"

Maciej Maciusiak komentuje słabą formę Stocha. Jednoznaczna diagnoza

Były trener polskiej kadry B Maciej Maciusiak również zauważył, że zawodnik ma problem i jest rozczarowany swoją postawą na skoczni. -  Kamil jest sfrustrowany, to widać w wywiadach. Nie ma radości ze skoków - stwierdził w rozmowie z portalem WP SportoweFakty.

- Mówimy o Stochu, który w skokach osiągnął wszystko. Jego nie zadowolą punkty Pucharu Świata, lecz tylko czołówka. Teraz zderzył się ze ścianą. Widać u niego niemoc. Potrzebuje odpoczynku, 2-3 dni na przemyślenia. Jest doświadczony, dorosły, doskonale zna skoki. Sam powinien podjąć decyzję - dodał trener.

Maciusiak podkreślił jednak, że nie tylko Stoch ma problem z formą na początku sezonu. Dotyczy on wszystkich naszych zawodników. - Nawarstwiło się wiele błędów. Każdy boryka się z czymś innym, technicznie bardzo źle to wygląda i to widać gołym okiem. Trenerzy muszą zadać sobie pytanie, co zrobić, by wyeliminować błędy. To przykre, że w Pucharze Narodów przegrywamy z Finlandią - skomentował.

Czy Stoch powinien pojechać do Klingenthal na najbliższe zawody Pucharu Świata? - Do każdego trzeba podejść indywidualnie - ocenił Maciusiak.

Zawody Pucharu Świata w Klingenthal zaplanowano na najbliższy weekend. Zawodnicy będą rywalizować w Niemczech, a do Pucharu Świata wróci na pewno Maciej Kot. Pełny skład powinniśmy poznać już we wtorek.

Więcej o:
Copyright © Agora SA