Tak wygląda klasyfikacja medalowa MŚ w Planicy po konkursie drużynowym. Nokaut

Reprezentacja Polski zakończyła mistrzostwa świata w Planicy z dwoma medalami wywalczonymi przez skoczków narciarskich. Złoto Piotra Żyły i brąz Dawida Kubackiego dały Polsce piąte miejsce w klasyfikacji medalowej. Rywalizację zdominowała Norwegia, która ma już 25 krążków.

Mistrzostwa świata w Planicy rozpoczęły się 22 lutego i zakończą się w niedzielę 5 marca biegiem na 50 kilometrów mężczyzn. Polacy wywalczyli podczas czempionatu dwa medale. W przedostatnim dniu imprezy dorobek naszej kadry nie powiększył się, choć była na to realna szansa w konkursie drużynowym w skokach narciarskich. Ostatecznie polscy skoczkowie skończyli zmagania tuż za podium.

Zobacz wideo Ahonen upił się tam, a potem skoczył 240 metrów. Ten pub znają wszyscy, którzy jeżdżą do Planicy

MŚ Planica 2023. Polska kończy z dwoma medalami. Które miejsce w klasyfikacji medalowej?

Po piątkowym konkursie indywidualnym, w którym Dawid Kubacki zdobył brązowy medal, wiele wskazywało na to, że Polacy mogą zdobyć krążek również w sobotę. Niestety tak się nie stało, a do medalu zabrakło niewiele. Dorobek reprezentacji Polski w całych mistrzostwach zatrzymał się na liczbie dwa. 

DLOKR Thurnbichler postawił wszystko na jedną kartę. Szalony manewr mógł dać Polsce medal. "To było ryzyko"

Równo tydzień temu Piotr Żyła obronił tytuł mistrza świata na skoczni normalnej wywalczony w 2021 roku w Oberstdorfie. Zrobił to w imponującym stylu - po pierwszej serii zajmował odległą 13. lokatę, ale w drugiej próbie pobił rekord obiektu i nie dał szans rywalom. Co więcej, został najstarszym mistrzem świata w historii tej dyscypliny.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

W drugim konkursie indywidualnym Polacy wywalczyli za sprawą Dawida Kubackiego drugi krążek. 32-letni wicelider Pucharu Świata również zrobił to w imponującym stylu. Od kilku dni walczył z chorobą, a mimo to zdołał ukończyć rywalizację na podium.

4.03.2023, Planica, Dawid Kubacki podczas drużynowego konkursu skoków Tak wyglądają indywidualne wyniki konkursu drużynowego. Tylko jeden Polak w TOP 10. Przepaść

Liderami klasyfikacji medalowej na jedną konkurencję przed zakończeniem mistrzostw są Norwegowie, którzy w Planicy zdobyli łącznie 25 medali. Drudzy są Szwedzi (11 krążków, w tym cztery złote), a trzecie miejsce zajmują Niemcy (12 krążków, w tym trzy złote). Polska w tejże klasyfikacji jest piąta. 

Klasyfikacja medalowa MŚ w Planicy:

  • 1. Norwegia - 25 medali (11 złotych, 9 srebrnych, 5 brązowych)
  • 2. Szwecja - 11 (4, 3, 4)
  • 3. Niemcy - 12 (3, 6, 3)
  • 4. Słowenia - 3 (2, 0 ,1)
  • 5. Polska, USA - 2 (1, 0, 1)
  • 7. Kanada - 1 (1, 0, 0)
  • 8. Austria - 7 (0, 2, 5)
  • 9. Japonia - 2 - (0, 1, 1)
  • 10. Włochy, Finlandia - 1 (0, 1, 0)
  • 12. Francja - 2 (0, 0, 2)

Ostatnia konkurencja w Planicy zaplanowana jest na niedzielę 5 marca na godzinę 12:00. Będzie to bieg mężczyzn na 50 kilometrów stylem klasycznym.

Więcej o: