Tak wygląda klasyfikacja medalowa MŚ w Planicy po konkursie drużynowym. Nokaut

Reprezentacja Polski zakończyła mistrzostwa świata w Planicy z dwoma medalami wywalczonymi przez skoczków narciarskich. Złoto Piotra Żyły i brąz Dawida Kubackiego dały Polsce piąte miejsce w klasyfikacji medalowej. Rywalizację zdominowała Norwegia, która ma już 25 krążków.

Mistrzostwa świata w Planicy rozpoczęły się 22 lutego i zakończą się w niedzielę 5 marca biegiem na 50 kilometrów mężczyzn. Polacy wywalczyli podczas czempionatu dwa medale. W przedostatnim dniu imprezy dorobek naszej kadry nie powiększył się, choć była na to realna szansa w konkursie drużynowym w skokach narciarskich. Ostatecznie polscy skoczkowie skończyli zmagania tuż za podium.

MŚ Planica 2023. Polska kończy z dwoma medalami. Które miejsce w klasyfikacji medalowej?

Po piątkowym konkursie indywidualnym, w którym Dawid Kubacki zdobył brązowy medal, wiele wskazywało na to, że Polacy mogą zdobyć krążek również w sobotę. Niestety tak się nie stało, a do medalu zabrakło niewiele. Dorobek reprezentacji Polski w całych mistrzostwach zatrzymał się na liczbie dwa.

Równo tydzień temu Piotr Żyła obronił tytuł mistrza świata na skoczni normalnej wywalczony w 2021 roku w Oberstdorfie. Zrobił to w imponującym stylu - po pierwszej serii zajmował odległą 13. lokatę, ale w drugiej próbie pobił rekord obiektu i nie dał szans rywalom. Co więcej, został najstarszym mistrzem świata w historii tej dyscypliny.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

W drugim konkursie indywidualnym Polacy wywalczyli za sprawą Dawida Kubackiego drugi krążek. 32-letni wicelider Pucharu Świata również zrobił to w imponującym stylu. Od kilku dni walczył z chorobą, a mimo to zdołał ukończyć rywalizację na podium.

Liderami klasyfikacji medalowej na jedną konkurencję przed zakończeniem mistrzostw są Norwegowie, którzy w Planicy zdobyli łącznie 25 medali. Drudzy są Szwedzi (11 krążków, w tym cztery złote), a trzecie miejsce zajmują Niemcy (12 krążków, w tym trzy złote). Polska w tejże klasyfikacji jest piąta.

Klasyfikacja medalowa MŚ w Planicy:

• 1. Norwegia - 25 medali (11 złotych, 9 srebrnych, 5 brązowych)