Kamil Stoch lepszy od trzykrotnego mistrza olimpijskiego. Fenomen

Kamil Stoch wyprzedził Thomasa Morgensterna w liczbie miejsc w TOP5 w konkursach Pucharu Świata. A utrzymwanie się w ścisłej czołówce przez tyle lat to prawdziwy fenomen.

Kamil Stoch w pierwszej serii sobotniego konkursu indywidualnego w rosyjskim Niżnym Tagile spisał się słabo. Skoczył tylko 117,5 metra, co dało mu zaledwie 20. pozycję.

Rewelacja nowego sezonu skoków narciarskich. Rewelacja nowego sezonu skoków narciarskich. "Ale czy mówią prawdę?"

Stoch wyprzedził Morgensterna

W drugiej serii Stoch spisał się zdecydowanie lepiej. Wylądował na 125 metrze i długo zajmował pozycję lidera konkursu. Ostatecznie zajął piąte miejsce. Trzykrotny mistrz olimpijski już po raz 113. w karierze znalazł się w TOP5 konkursu Pucharu Świata. Dzięki temu, wyprzedził w tej klasyfikacji innego legendarnego skoczka, trzykrotnego mistrza olimpijskiego i dwukrotnego zdobywcy Pucharu Świata - Austriaka Thomasa Morgensterna

"Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl"

Stoch zajmuje piąte miejsce w klasyfikacji wszech czasów z miejscem w TOP5 konkursu PŚ. Wyprzedzają go Szwajcar Simon Amman (116), Austriak Gregor Schlierenzauer (122), Adam Małysz (126) oraz Janne Ahonen (163).

Przypomnijmy, że Kamil Stoch już po raz 182. w karierze znalazł się w najlepszej dziesiątce konkursu PŚ. Najwięcej razy, bo aż 248 był Janne Ahonen.

Klemens Murańka podczas kwalifikacji w Niżnym TagileNajnowsze informacje ws. Klemensa Murańki. Rosjanie stawiają warunki

Niedzielna rywalizacja w drugim konkursie sezonu rozpocznie się o godzinie 16. Od godz. 14.30 odbędą się kwalifikacje. Relacja na żywo na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: