Kamil Stoch może wyprzedzić Gregora Schlierenzauera. Wielka Krokiew wzięta?!

Kamil Stoch ma szansę wyprzedzić Austriaka Gregora Schlierenzauera i stać się rekordzistą pod względem zwycięstw w konkursie Pucharu Świata w Zakopanem.

Kamil Stoch jest jednym z faworytów do zwycięstwa w niedzielnych zawodach. Tym bardziej, że słabiej na Wielkiej Krokwi spisuje się lider PŚ - Halvor Egner Granerud i ma problemy z prędkością na progu. Jeśli Polak zwycięży, to zostanie samodzielnym liderem w liczbie zwycięstw w Zakopanem. Wraz z Gregorem Schlierenzauerem ma ich po pięć. Kiedyś Włodzimierz Szaranowicz krzyczał po skoku Adama Małysza "Velikanka wzięta"! Być może już niedzielę, któryś z komentatorów będzie mógł sparafrazować jego słowa po skoku Kamila Stocha i krzyknąć: Wielka Krokiew wzięta!

Zobacz wideo "Słowa Graneruda to akt frustracji. Przeprosił i sprawa jest zakończona"

Małysz i Ahonen mają najwięcej podium w Zakopanem

Słabo spisujący się w tym sezonie Austriak będzie w niedzielę skakał już jako dziesiąty zawodnik (zajmuje bowiem dopiero 58. miejsce w Pucharze Świata z dorobkiem zaledwie ośmiu punktów), a Stoch trzeci od końca.

Co ciekawe, obaj zawodnicy nie są rekordzistami w ilości zajmowanych miejsc na podium w konkursie w Zakopanem. Byli na nim sześć razy, tyle samo razy co Niemiec Sven Hannawald i Austriak Thomas Morgenstern.

Najwięcej razy na podium stawali Adam Małysz oraz Janne Ahonen - po osiem razy. Małysz cztery razy wygrał i po dwa razy był drugi i trzeci. Natomiast Fin może mówić o sporym niefarcie, bo aż sześć razy był drugi, raz pierwszy i trzeci.

Początek niedzielnego konkursu o godz. 16. Relacja na żywo na sport.pl.

Najwięcej zwycięstw w konkursie w Zakopanem:

  • 5 - Kamil Stoch, Gregor Schlierenzauer (Austria),
  • 4 - Adam Małysz,
  • 3 - Matti Hautamaki (Finlandia),
  • 2 - Svan Hannawald, Martin Schmitt (obaj Niemcy), Stefan Kraft (Austria), Anders Bardal (Norwegia), Primoż Peterka (Słowenia),
Więcej o: