Mistrz świata nie wystąpi w Zakopanem. Ujawnił nowe powody. "Czuje się jak rodzynka"

Stefan Kraft nie wystartuje podczas PŚ w Zakopanem. Do tej pory tłumaczono to urazem pleców, który w tym sezonie sprawił już Austriakowi wiele problemów. W oświadczeniu Kraft podał jednak, że zmaga się także ze skutkami zakażenia koronawirusem.

- Jestem strasznie szczęśliwy z podium po tak trudnym sezonie i tak wielu skokach. Ale teraz jestem już naprawdę wyczerpany fizycznie, bardzo pusty i zmęczony - mówił Kraft po niedzielnych zawodach w Titisee-Neustadt. Cytowany przez portal sport.tvp.pl. Austriak nie pojedzie do Zakopanego, o czym mówiło się jeszcze przed zawodami w Niemczech - był zmęczony po Turnieju Czterech Skoczni, ale na odpoczynek miał wybrać właśnie czas polskich konkursów, a nie tych rozgrywanych tuż po rywalizacji w TCS. 

Zobacz wideo Niemcy prawie 20 lat czekają na wygraną w TCS. "Trudny okres przed Horngacherem"

Problemy Krafta. Cierpi przez plecy i skutki zakażenia koronawirusem

I wówczas tłumaczono to urazem pleców, z którym Kraft zmaga się już kilkanaście miesięcy, a w grudniu wykluczył go z mistrzostw świata w lotach narciarskich, gdy skakał tylko podczas pierwszego treningu, a później przez kilka dni leczył się w Austrii. Okazuje się, że to niejedyny problem, który obecnie sprawia, że Austriak nie myśli jedynie o skokach. Na początku sezonu, przed zawodami w Ruce w kadrze Andreasa Widhoelzla pojawiły się zakażenia koronawirusem. Kraft najpierw miał wynik negatywny, ale przebywał w izolacji, a po kilku dniach jego test także dał pozytywny wynik. 

Do tej pory Kraft mówił, że przeszedł koronawirusa objawowo, ale nie ujawniał zbyt wielu szczegółów. Okazuje się, że skutki zakażenia odczuwa do teraz. -  Czuję się jak zmiażdżona rodzynka. Nie miałem chwili, żeby odpocząć po przejściu zakażenia. A to nie takie proste, żeby się go pozbyć, do tej pory częściowo to jeszcze odczuwam - stwierdził cytowany przez austriacki związek zawodnik

Widhoelzl podał skład Austriaków. W Zakopanem wróci Schlierenzauer

W Zakopanem wystartuje siedmiu Austriaków - Philipp Aschenwald, Michael Hayboeck, Daniel Huber, Jan Hoerl, Thomas Lackner, Maximillain Steiner i Gregor Schlierenzauer, który wraca po krótkiej przerwie, jaką zrobił sobie po Turnieju Czterech Skoczni. W ostatnim konkursie w Bischofshofen z frustracji po słabym skoku nie poddał się kontroli sprzętu, co sprawiło, że został zdyskwalifikowany. 

Przypomnijmy, że Kraft jest jednym z najlepszych, a na pewno najbardziej równych skoczków ostatnich kilku lat. W poprzednich sezonach Kraft imponował regularnością, licznymi miejscami na podium i dwoma Kryształowymi Kulami w sezonach 2016/2017 oraz 2019/2020. Austriak to mistrz świata z normalnej i dużej skoczni z 2017 roku oraz brązowy medalista na skoczni normalnej z 2015 i 2019. W 2017 ustanowił także rekord świata w długości lotu (253,5 metra).

Zawody PŚ w Zakopanem odbędą się w dniach 15-17 stycznia. Najpierw zawodników czekają oficjalne treningi o 16 i kwalifikacje o 18 w piątek, następnie konkurs drużynowy o 16:15 w sobotę i konkurs indywidualny o 16 w niedzielę. Relacje na żywo na Sport.pl.

Więcej o: