Piękne gesty Kamila Stocha i Michala Doleżala! Czapki z głów!

Najpierw czapka z głowy Michala Doleżala przed Kamilem Stochem, a potem zawodnika przed swoim trenerem. Te piękne gesty pojawiły się przed pierwszą rozmową zwycięzcy 69. Turnieju Czterech Skoczni tuż po konkursie w Bischofshofen. - Wierzcie mi, że swoje tutaj przeżyłem, bardzo się denerwowałem. Nawet zapomniałem, jak się dojazd robi na imitacji - zdradzał Stoch dla TVP Sport.

Kamil Stoch wygrał zawody w Bischofshofen i cały 69. Turniej Czterech Skoczni. To jego trzeci raz w karierze, gdy udało się mu zwyciężyć w klasyfikacji generalnej tej imprezy i piąty przypadek, gdy TCS wygrał Polak - wcześniej wygrywali także Adam Małysz i Dawid Kubacki

Zobacz wideo "Zamieszanie przed TCS mogło mieć pozytywny wpływ na polskich skoczków"

Piękne gesty Stocha i Doleżala. Czapki z głów!

Po konkursie Stoch zszedł do strefy mieszanej, gdzie czekali na niego dziennikarze. Chwilę przed udzieleniem wywiadu dla TVP spotkał stojącego tam jeszcze Michala Doleżala, który wykonał piękny gest i ściągnął z głowy swoją czapkę, kłaniając się przed zawodnikiem. Chwilę później Stoch odpowiedział tym samym.

Kamil StochTak wygląda klasyfikacja generalna PŚ! Kamil Stoch ruszył w pogoń

- Świetny był ten Turniej dla nas. Od samego początku wszystko zaczęło funkcjonować. Wielkie ukłony dla sztabu, bo stworzyli dla nas, zawodników, niesamowite szanse. Wiedzieliśmy, że potrafimy skakać i to musieliśmy wykorzystać - stwierdził Kamil Stoch w rozmowie z dziennikarzami TVP, Sebastianem Szczęsnym i Mateuszem Leleniem. 

Kamil Stoch stał się niezawodnym kilerem! Od ośmiu lat nie wypuścił zwycięstwa z rąkKamil Stoch stał się niezawodnym kilerem! Od ośmiu lat nie wypuścił zwycięstwa z rąk

Stoch: To, że to właśnie my z Dawidem rywalizowaliśmy o zwycięstwo, było dla mnie największym bodźcem, motorem napędowym

Stoch został zapytany o sytuację z Oberstdorfu, gdy słabo pozytywny test na koronawirusa Klemensa Murańki mógł wykluczyć z zawodów całą polską kadrę. Ostatecznie został powtórzony i dzięki negatywnemu wynikowi zawodników Michala Doleżala dopuszczono do rywalizacji.  - Nie musiałem się pozytywnie nastawiać. Może rzeczywiście poniekąd nas ta sytuacja z testami odciągnęła od tego wszystkiego związanego z rywalizacją. Ale ja to odebrałem trochę inaczej: gdyby zdarzyło się, że zabrano by nam szansę startu, czyli skakania i robienia tego, co kocham, byłby to na pewno bardzo przykry moment  i potem gdy już dostaliśmy swoją szansę, chciałem wykorzystać każdy skok - powiedział Polak. 

Tak wygląda klasyfikacja końcowa TCS! Kamil Stoch zdeklasował, Polacy rządzą!Tak wygląda klasyfikacja końcowa TCS! Kamil Stoch zdeklasował, Polacy rządzą!

Czy Stoch denerwował się podczas ostatnich zawodów w Bischofshofen? - Wierzcie mi, że swoje tutaj przeżyłem. To, że wykonałem swoją pracę, to jedno, ale bardzo się denerwowałem. Nawet zapomniałem, jak się dojazd robi na imitacji. Oboje z Dawidem zrobiliśmy świetną pracę. I wiecie co? To, że to właśnie my z Dawidem rywalizowaliśmy o zwycięstwo, było dla mnie największym bodźcem, motorem napędowym, żeby zakończyć to wszystko zwycięstwem - powiedział Stoch.