Pierwszy kraj rezygnuje z przyjazdu na P¦ w Wi¶le! Jasna sugestia lekarza kadry

Z inauguracji Pucharu ¦wiata w Wi¶le zrezygnowała reprezentacja Finlandii. Nowy sezon startuje w przyszłym tygodniu.

Finowie zdecydowali się opuścić początek sezonu Pucharu Świata 2020/2021 w skokach. Powód? Względy zdrowotne. Decyzję zasugerował zawodnikom i trenerom lekarz fińskiej kadry. Szkoleniowiec skoczków z Finlandii Janne Vaatainen dodał, że głównym celem jego zawodników w nadchodzącym sezonie są konkursy Puchary Świata w Ruce i Lahti oraz mistrzostwa świata w lotach i mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym. 

Zobacz wideo Karolina Owczarz przed KSW 56: W mojej karierze brakuje jeszcze nokautu

Rusza nowy sezon Pucharu Świata

Krychowiak może stracić miejsce w reprezentacji? Powiedział, co sądzi o młodych rywalachKrychowiak może stracić miejsce w reprezentacji? Powiedział, co sądzi o młodych rywalach

Nowy sezon PŚ rusza w Wiśle 21 listopada. Tego dnia odbędzie się konkurs drużynowy, a następnego dnia zawody indywidualne. Tydzień później skoczkowie wystartują w Ruce. Do Lahti przyjadą w trzecim tygodniu stycznia. Mistrzostwa świata w lotach zaplanowane zostały w Planicy w dniach 11-13 grudnia. Mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym potrwają od 23 lutego do 7 marca. Odbędą się w Oberstdorfie.

Nie żyje Andrzej PrawdaJerzy Engel poinformował o śmierci legendarnego trenera z Mazowsza. Przegrał walkę z koronawirusem

Do Polski przylecą na pewno skoczkowie z USA i Włoch. Faworytami będą m.in. nasi reprezentanci. Konkursy w Wiśle odbędą się bez kibiców. Andrzej Wąsowicz, dyrektor zawodów, w rozmowie ze Sport.pl powiedział: "To była jedyna możliwa do podjęcia decyzja." Dowiedzieliśmy się także, kiedy możemy się dowiedzieć o udziale publiczności podczas konkursów w Zakopanem. Te mają odbyć się w dniach 16-17 stycznia 2021.

Więcej o: