Adam Małysz obronił pracę magisterską. "Kolejny sukces!"

Adam Małysz obronił pracę magisterską. Taką informację na swoim profilu na Facebooku podała Politechnika Częstochowska, gdzie studiował wcześniej wybitny polski skoczek, a dziś dyrektor Polskiego Związku Narciarskiego zarządzający skokami i kombinacją norweską.

- Kolejny sukces! Adam Małysz, jeszcze niedawno nasz Student na kierunku zarządzanie a dzisiaj już Absolwent. Życzymy Panu powodzenia - czytamy na profilu Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej. 

Zobacz wideo Dariusz Żuraw wskazał faworyta do mistrzostwa Polski. "Patrzymy na nich w głównej mierze" [SEKCJA PIŁKARSKA #69]

Adam Małysz magistrem! Obronił pracę na Politechnice Częstochowskiej

Nie wiadomo, jaki był temat pracy, którą bronił Małysz, ale egzamin dyplomowy zdał pomyślnie. W 2018 roku były polski skoczek, a obecnie dyrektor ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w PZN obronił pracę licencjacką.

Wtedy podszedł do egzaminu wraz z kolegą, Jakubem "Colinem" Brzezińskim, który jest kierowcą rajdowym. I to właśnie "Colin" namówił go do studiowania na Politechnice Częstochowskiej. Jego ojciec, dr Andrzej Brzeziński pracuje na Wydziale Zarządzania i był wówczas promotorem ich prac. 

Ryszard Witke (zdjęcie z Karpacza). Wielokrotny uczestnik mistrzostw Polski, dwukrotny Olimpijczyk i medalista w skokach narciarskichByły polski skoczek narciarski nie żyje. Dwukrotny olimpijczyk, wielokrotny medalista MP

Po obronieniu licencjatu były skoczek przyznawał, że jego studia na Politechnice Częstochowskiej miały być objęte tajemnicą, żeby Małysz nie wywoływał sensacji i mógł bez rozgłosu przyłożyć się do nauki. Już wtedy przyznawał, że chciałby zdobyć także tytuł magistra. 

Kamil Stoch gotowy na nietypowy sezon. Kamil Stoch gotowy na nietypowy sezon. "Sytuacja jest wyjątkowa. Cel uświęca środki"

Więcej o: