Skoki narciarskie

 • Murańka nie załamuje się. Ma być nowy sponsor i decyzja Thurnbichlera

  Murańka nie załamuje się. Ma być nowy sponsor i decyzja Thurnbichlera

  W ciągu kilku najbliższych dni powinniśmy poznać skład reprezentacji A na kolejny sezon w skokach narciarskich. Poza trójką najlepszych polskich zawodników, o miejsce walczą Jakub Wolny i Andrzej Stękała. O znalezieniu się w pierwszej drużynie marzy również Klemens Murańka.

 • Kiedyś skoki narciarskie, teraz MMA. Niecodzienna decyzja Rumuna

  Kiedyś skoki narciarskie, teraz MMA. Niecodzienna decyzja Rumuna

  Rumunia nie jest potęgą w skokach narciarskich. Na własnej skórze odczuł to między innymi Sorin Iulian Pitea, który w 2018 roku przedwcześnie zakończył karierę. Uczestnik igrzysk olimpijskich w 2014 roku zdecydował się zmienić dyscyplinę i już niebawem stoczy walkę w MMA.

 • Severin Freund narzeka na zarobki w skokach. 'Są zbyt niskie'

  Severin Freund narzeka na zarobki w skokach. "Są zbyt niskie"

  Trzykrotny mistrz świata w skokach narciarskich Severin Freund przed miesiącem zakończył zawodową karierę. Teraz pokusił się o wyznanie, że zarobki w tej dyscyplinie sportu "są zbyt niskie, aby zawodnicy mogli się rozwijać po zakończeniu skakania".

 • Kubacki nie poszedł w ślady Stocha. Skorzystał z propozycji Wojewódzkiego
 • Zwrot ws. Zorana Zupancicia. Trener skoków zostaje na stanowisku
 • Niemcy już szukali następcy Horngachera. 'Realne i możliwe alternatywy'

  Niemcy już szukali następcy Horngachera. "Realne i możliwe alternatywy"

  Mika Kojonkoski powraca do pracy w skokach. Legendarny fiński trener pomoże fińskiej kadrze w walce o powrót do czołówki, ale jak się okazuje, mógł zastąpić Stefana Horngachera w Niemczech. - Były realne i możliwe alternatywy - powiedział w rozmowie z portalem iltalehti.fi.

 • Niemcy ogłaszają przełom. Powstanie drugi Turniej Czterech Skoczni

  Niemcy ogłaszają przełom. Powstanie drugi Turniej Czterech Skoczni

  W kobiecych skokach narciarskich nastąpił przełom. Zawodniczki wreszcie doczekały się żenśkiego Turnieju Czterech Skoczni. Niemiecki Związek Narciarski zapowiedział, że pierwsza edycja kobiecych zawodów rozpocznie się w sezonie 2023/2024. Znane są wstępne szczegóły.

 • Media: Dolezal mógł objąć włoską kadrę. Obecnie jest blisko pracy z Horngacherem
 • Biegun czy Miętus? Thurnbichler w Wiedniu wybierze ostatniego asystenta

  Biegun czy Miętus? Thurnbichler w Wiedniu wybierze ostatniego asystenta

  Nie jest jeszcze znana kadra A polskich skoczków na przyszły sezon. - Wiążące decyzje zapadną dopiero po poniedziałkowym zgrupowaniu trenerów, do jakiego dojdzie w Wiedniu - mówi Interii Adam Małysz, dyrektor koordynator ds. skoków i kombinacji norweskiej. Podczas tego spotkania wybrany zostanie także ostatni z asystentów Thomasa Thurnbichlera.

 • Norweskie skoki są w bardzo trudnej sytuacji. 'Nie stać nas na Doleżala'

  Norweskie skoki są w bardzo trudnej sytuacji. "Nie stać nas na Doleżala"

  Norwescy rywale polskich skoczków narciarskich mogą mieć problem z przygotowaniami do sezonu, jeśli tamtejszy związek szybko nie znajdzie sponsora. Według dziennikarzy NRK potrzebne jest wsparcie rzędu 10 mln koron. - Są w bardzo trudnej sytuacji - mówi sekretarz generalny Norweskiej Federacji Narciarskiej.

 • Kadra skoczkiń narciarskich do likwidacji? Małysz: Poziom bardzo zszedł w dół

  Kadra skoczkiń narciarskich do likwidacji? Małysz: Poziom bardzo zszedł w dół

  Wiele wskazuje na to, że szykuje się kolejna niemała rewolucja w polskich skokach narciarskich. Od sezonu 2022/23 ma bowiem zostać rozwiązana kadra kobiet. - Przygotowywane są różne scenariusze - tak sytuację naszych skoczkiń skomentował Jan Winkiel, sekretarz generalny Polskiego Związku Narciarskiego.

 • Rosja rezygnuje z walki o przywrócenie sportowców. Tłumaczenie? 'FIS nas wspiera'
 • Małysz odpowiada na emocjonalny wpis Joanny Szwab. Wini sztab Kruczka
 • Japońska kadra bez trenera. Miyahira odchodzi

  Japońska kadra bez trenera. Miyahira odchodzi

  Hideharu Miyahira nie będzie prowadził kadry japońskich skoczków w kolejnym sezonie. O zakończeniu współpracy ze współtwórcą wielkich sukcesów Ryoyu Kobayashiego poinformował Japoński Związek Narciarski.

 • Emocjonalne wyznanie Joanny Szwab. 'Kiedyś kochałam skoki, dzisiaj nienawidzę'

  Emocjonalne wyznanie Joanny Szwab. "Kiedyś kochałam skoki, dzisiaj nienawidzę"

  Joanna Szwab opublikowała emocjonalny list, w którym opisała przerwanie swojej kariery w skokach narciarskich. "Kochałam wszystko, co związane ze skokami, bezgranicznie. A dziś nienawidzę" - czytamy na stronie TVP Sport, gdzie 25-latka opisała swoją historię, wskazując też powody decyzji. Na ten moment Szwab żegna się ze skokami, ale być może zobaczymy ją jeszcze na skoczni.