Skoki narciarskie

 • Piękny obrazek dla Polaków i brutalna weryfikacja. A teraz Zniszczoł rozpalił grilla

  Piękny obrazek dla Polaków i brutalna weryfikacja. A teraz Zniszczoł rozpalił grilla

  Sobotni jednoseryjny konkurs w Planicy był dla Polaków, jak cały ten sezon - skakali zbyt niestabilnie, żeby na koniec się cieszyć. Zajęli w nim piąte miejsce, choć po dalekich lotach Piotra Żyły i Kamila Stocha przez chwilę tracili tylko 1,8 punktu do pierwszych Austriaków. Niestety, po słabszym skoku Dawida Kubackiego Polacy spadli jednak w stawce i skończyli zawody na piątej pozycji, a Austriacy je wygrali. Teraz czas na jeden z najprzyjemniejszych momentów całej zimy: imprezę dla wszystkich drużyn. Aleksander Zniszczoł już działa przy grillu.

 • Nagły koniec konkursu! Sceny w Planicy. Gdyby nie Kubacki...

  Nagły koniec konkursu! Sceny w Planicy. Gdyby nie Kubacki...

  Wiatr przeszkodził organizatorom Pucharu Świata w Planicy. Nie udało się rozegrać drugiej serii konkursu drużynowego na skoczni mamuciej. Zwycięzcami okazali się Austriacy, którzy wyprzedzili Słoweńców oraz Norwegów. Polacy zajęli piąte miejsce, choć gdyby Dawid Kubacki skoczył lepiej mogliby zakręcić nawet się w okolicach podium. Oprócz dalekich lotów oglądaliśmy także niestety groźne upadki m.in. Timiego Zajca oraz Giovanniego Bresadoli.

 • Makabryczny upadek skoczka. Nie mógł się podnieść. Cała Planica zamarła [WIDEO]

  Makabryczny upadek skoczka. Nie mógł się podnieść. Cała Planica zamarła [WIDEO]

  Koszmarnie rozpoczął się sobotni konkurs drużynowy w Planicy. Już w pierwszej serii doszło aż trzech groźnych upadków. Najpierw lądowania nie ustał Decker Dean, a następnie groźny wypadek zaliczył Giovanii Bresadola. Włoch nie był w stanie nawet opuścił zeskoku o własnych siłach. Cała sytuacja wyglądała bardzo dramatycznie. Kibice oraz skoczkowie w napięciu oczekiwali na znak od zawodnika. Niestety los Deana i Bresadoli podzielił Timi Zajc.

 • Tylko jedna seria w Planicy. Polacy mogli walczyć o podium, gdyby nie słaby skok Kubackiego [ZAPIS RELACJI]
 • Zniszczoł znów odleciał. Nie do wiary. Świetny wynik w Planicy

  Zniszczoł znów odleciał. Nie do wiary. Świetny wynik w Planicy

  W sobotę odbędzie się ostatni konkurs drużynowy w tym sezonie. Poprzedziła go seria próbna, w której zwyciężył Timi Zajc. Słoweniec poszybował na 230,5 m, choć nie był to najlepszy skok tego dnia. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się Aleksander Zniszczoł. Indywidualnie uplasował się na trzeciej lokacie. Fatalnie spisał się za to Dawid Kubacki. Mimo to Polska zajęła miejsce w czołówce, a wpływ na to miał jeden kluczowy czynnik.

 • Małysz zdecydował o przyszłości trenera polskich skoczków. Jest reakcja Thurnbichlera

  Małysz zdecydował o przyszłości trenera polskich skoczków. Jest reakcja Thurnbichlera

  Adam Małysz powiedział w studiu TVN-u przed piątkowym konkursem lotów w Planicy, że Thomas Thurnbichler pozostanie trenerem Polaków w kolejnym sezonie - coś, o czym wiemy przez dłuższy czas, bo zarówno prezes Polskiego Związku Narciarskiego, jak i austriacki szkoleniowiec nie mówili do tej pory nic, co mogłoby wskazać, że będzie inaczej. - Nie jest to dla mnie niespodzianka - przyznał Thurnbichler.

 • Stoch zajął najlepsze miejsce w sezonie, ale najbardziej cieszył się z sukcesu kolegi

  Stoch zajął najlepsze miejsce w sezonie, ale najbardziej cieszył się z sukcesu kolegi

  - Wszystko sobie trzeba wydrapać pazurami i wygryźć zębami. Może się uda - stwierdził Kamil Stoch po 11. miejscu w piątkowym konkursie PŚ w Planicy. Wielki mistrz przez cały sezon czeka na coś, co robił każdej zimy od 18 lat. Przed Stochem ostatnia szansa na wskoczenie do top 10 zawodów. Powalczy o to w niedzielę, w finale sezonu.

 • Zniszczoł wypadł z czołówki po drugim skoku. Stoch okazał się lepszy

  Zniszczoł wypadł z czołówki po drugim skoku. Stoch okazał się lepszy

  Peter Prevc w wielkim stylu wygrał pierwszy konkurs indywidualny Pucharu Świata w Planicy. Podium uzupełnili Daniel Huber i Johan Andre Forfang, a najlepszy z Polaków był 11. Kamil Stoch, który wyrównał najlepszy wynik w tym sezonie. Drugą próbę zepsuł Aleksander Zniszczoł, a punkty dopisał też Piotr Żyła. Kiepsko zaprezentował się z kolei Dawid Kubacki, a na skoczni doszło do groźnego upadku Anze Laniska.

 • Ale huknął! Zniszczoł odpalił rakietę w Planicy. Robi się ciekawie

  Ale huknął! Zniszczoł odpalił rakietę w Planicy. Robi się ciekawie

  Aleksander Zniszczoł był szósty w serii próbnej przed piątkowym konkursem Pucharu Świata w Planicy. Polski skoczek wylądował na 222 metrze, co było czwartym najdłuższym skokiem spośród wszystkich zawodników. Tym samym niejako przypudrował słabe skoki starszych kolegów. Dość powiedzieć, że gdyby wyniki serii próbnej powtórzyły się w konkursie, to w drugiej serii zobaczylibyśmy tylko dwóch Polaków.

 • Hit transferowy w polskich skokach? To byłaby sensacja. 'Coraz bliżej'

  Hit transferowy w polskich skokach? To byłaby sensacja. "Coraz bliżej"

  Alexander Stoeckl rozmawia z Polskim Związkiem Narciarskim na temat objęcia posady w polskich skokach - wynika z informacji Sport.pl. Austriak, który od lat stoi za sukcesem norweskich skoków, nie chce jeszcze komentować szans na pracę w Polsce, ale jednocześnie niczemu nie zaprzecza.

 • Peter Prevc wygrał w Planicy. Bez Polaka w czołowej dziesiątce, najlepszy Stoch [ZAPIS RELACJI]
 • Adam Małysz podjął decyzję ws. trenera polskiej kadry!

  Adam Małysz podjął decyzję ws. trenera polskiej kadry!

  - Można było spodziewać się kryzysu, ale nikt nie przypuszczał, że ten kryzys będzie tak głęboki - mówił o kończącym się sezonie Pucharu Świata Adam Małysz. Prezes Polskiego Związku Narciarskiego w rozmowie z RMF FM wypowiedział się stanowczo nt. przyszłości Thomasa Thurnbichlera. Zaznaczył jednak, że trener zostanie. Będzie musiał przedstawić szczegółowy raport po zakończeniu sezonu.

 • Piątek 22.03. O której dzisiaj skoki w Planicy? Kiedy oglądać? [TRANSMISJA NA ŻYWO, WYNIKI]

  Piątek 22.03. O której dzisiaj skoki w Planicy? Kiedy oglądać? [TRANSMISJA NA ŻYWO, WYNIKI]

  Puchar Świata w skokach narciarskich zawitał do Planicy, gdzie odbywają się ostatnie w tym sezonie zmagania. W czwartkowych kwalifikacjach z bardzo dobrej strony pokazał się Piotr Żyła, oddając skok na 241 m. Także trzech innych Polaków uzyskało awans do konkursu, który zostanie rozegrany w piątek 22 marca. O której dzisiaj skoki narciarskie? Gdzie i kiedy oglądać? Transmisja na żywo w TV i stream online, relacja live, wyniki.

 • Thurnbichler powiedział, co zrobi. 'Bądźmy jednak szczerzy'

  Thurnbichler powiedział, co zrobi. "Bądźmy jednak szczerzy"

  - Bądźmy szczerzy: to po prostu nie był dla nas gładki sezon - mówi Sport.pl Thomas Thurnbichler. Austriak podczas finału Pucharu Świata w Planicy zajmie się nie tylko pracą z polskimi skoczkami. Jego kalendarz jest napięty: spotkania z przedstawicielami FIS, z Adamem Małyszem, czy w gronie całej kadry to tylko część jego planów. Czas w Słowenii będzie kluczowy dla przyszłości polskich skoków.

 • Są nowe wieści ws. legendarnego polskiego komentatora

  Są nowe wieści ws. legendarnego polskiego komentatora

  Przez wiele lat zawody w skokach narciarskich, czy to w Eurosporcie i TVN-ie, czy w Telewizji Polskiej swoim komentarzem ubarwiał Marek Rudziński. Jeszcze przed startem tego sezonu Pucharu Świata legendarny komentator mówił w rozmowie dla Sport.pl, skąd decyzja o pożegnaniu ze skokami z końcem rozgrywek. Teraz te wieści potwierdza Eurosport w informacji prasowej. Ale to jeszcze nie będzie koniec komentatorskiej kariery Rudzińskiego.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.