Skoki narciarskie

 • Małysz znów odpowiada Stochowi. 'Nie wiem, skąd Kamil to wytrzasnął'

  Małysz znów odpowiada Stochowi. "Nie wiem, skąd Kamil to wytrzasnął"

  Adam Małysz wrócił do burzliwego zakończenia zimowego sezonu w Planicy. W rozmowie z Eurosportem legendarny skoczek opowiedział o kulisach zakończenia współpracy z Michalem Doleżalem, a także odpowiedział na zarzuty, które w mediach pod adresem PZN wygłaszał Kamil Stoch.

 • 'Niemcy przesadzają'. FIS opowiadał o laserach, rentgenach, ale rewolucji nie będzie

  "Niemcy przesadzają". FIS opowiadał o laserach, rentgenach, ale rewolucji nie będzie

  Rentgen, laser, specjalna kamera, a nawet mierzenie skoczka leżącego na stole - tak mogłyby wyglądać zmiany w kontroli sprzętu na nowy sezon zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich. Wszystkie odrzuciła jednak Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS). Niewielkie zmiany będą, rewolucji w sprawdzaniu sprzętu u skoczków nie.

 • Thurnbichler przestrzega Horngachera: Postawię się. Zawsze będę bronić Polski

  Thurnbichler przestrzega Horngachera: Postawię się. Zawsze będę bronić Polski

  - Tydzień przed zawodami w Vikersund miałem pierwszy sygnał od Pointnera. Zadzwonił do mnie i zapytał, czy zrobimy to razem. Odpowiedziałem mu, że czuję się zaszczycony, ale muszę to przemyśleć. Dwa tygodnie później zadzwonił do mnie Adam Małysz z propozycją, czy zostanę pierwszym trenerem - mówi Thomas Thurnbichler w długiej rozmowie ze Sport.pl. Nowy trener polskich skoczków zdradza m.in szczegóły planu treningowego, mówi o problemach Kamila Stocha, swoim największym trenerskim sukcesie, czy różnicy zdań w pracy z Andreasem Widhoelzlem.

 • Czesi chcą sprzedać izbę celną i ratować mamuta w Harrachovie. Setki mln koron
 • Gregor Schlierenzauer chce ratować klub piłkarski. 'Pociąga za sznurki'

  Gregor Schlierenzauer chce ratować klub piłkarski. "Pociąga za sznurki"

  FC Wacker Innsbruck znajduje się w ogromnych tarapatach finansowych. Swoją ofertę przejęcia klubu złożył Thomas Beckenbauer, syn legendarnego niemieckiego obrońcy, za którym ma stać także Gregor Schlierenzauer. Istnieje jednak jeden problem, który może unieważnić całą transakcję.

 • Thurnbichler wylicza problemy m.in. u Stocha. 'Dużo podstawowych błędów'

  Thurnbichler wylicza problemy m.in. u Stocha. "Dużo podstawowych błędów"

  - Niestabilna pozycja najazdowa, bądź problemy w locie, wynikają z błędów popełnionych podczas pracy nad podstawami - powiedział nowy trener polskiej kadry skoczków narciarskich Thomas Thurnbichler w rozmowie z portalem skijumping.pl. Austriak odniósł się w ten sposób do problemów z utrzymaniem stabilnej formy m.in. u Kamila Stocha.

 • Maciej Kot pozytywnie zaskoczony Thurnbichlerem. 'Błyskawiczne zmiany'

  Maciej Kot pozytywnie zaskoczony Thurnbichlerem. "Błyskawiczne zmiany"

  - To pozytywne zaskoczenie: bardzo szybko stara się coś zmienić - stwierdził Maciej Kot w rozmowie z portalem Interia. Polski skoczek ocenił w ten sposób podejście nowego trenera polskich skoczków Thomasa Thurnbichlera do swojej roli i wskazał, co od razu się zmieniło.

 • FIS planuje kolejne zmiany. Więcej zawodników na igrzyskach i w lotach

  FIS planuje kolejne zmiany. Więcej zawodników na igrzyskach i w lotach

  W przyszłym sezonie może dojść do wielu zmian w skokach narciarskich. Wśród propozycji od Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) pojawia się m.in. wydłużona procedura czy brak kwalifikacji na zimowych igrzyskach olimpijskich - informuje portal skijumping.pl.

 • Maciej Kot ocenia treningi nowego trenera. Jest pod wrażeniem profesjonalizmu

  Maciej Kot ocenia treningi nowego trenera. Jest pod wrażeniem profesjonalizmu

  Thomas Thurnbichler nie marnuje czasu i już w sobotę przeprowadził pierwsze treningi z zawodnikami. Wśród nich znalazł się Maciej Kot, który dobrze zna nowego szkoleniowca - w przeszłości obaj rywalizowali w Pucharze Kontynentalnym. 30-latek wierzy, że pojawienie się austriackiego trenera stworzy równe szanse rywalizacji o miejsce w kadrze.

 • FIS ustalił terminarz Pucharu Świata w skokach. Powrót USA po ponad 20 latach
 • Polacy mają za sobą pierwszy trening z Thurnbichlerem. 'Trzy w jednym'

  Polacy mają za sobą pierwszy trening z Thurnbichlerem. "Trzy w jednym"

  Thomas Thurnbichler ma za sobą pierwszy trening z polskimi skoczkami. Na czym skupiał się trening przygotowany przez Austriaka? - To był trening pokazowy, w którym trener zaprezentował wszystkie ćwiczenia, jakie będziemy wykonywać - powiedział Maciej Kot w rozmowie z Interią.

 • 'To jakiś Prima Aprilis?'. Zima w skokach ma ruszyć na igelicie w Wiśle

  "To jakiś Prima Aprilis?". Zima w skokach ma ruszyć na igelicie w Wiśle

  4 listopada kwalifikacjami w Wiśle ma się zacząć nowy sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich. Rekordowo szybki start zimy ma być możliwy dzięki absolutnej nowości. Na skoczni im. Adama Małysza zawodnicy mają zjeżdżać po torach lodowych, ale lądować na igelicie, a nie na śniegu!

 • Rewolucja w skokach. Kobiety polecą pierwszy raz w historii

  Rewolucja w skokach. Kobiety polecą pierwszy raz w historii

  W skokach narciarskich szykuje się kolejna rewolucja. Po wielu latach dyskusji FIS ma w końcu dopuścić kobiety do występowania na skoczniach do lotów. Zasady rozgrywania zawodów pań na "mamutach" będą jednak znacznie różniły się od tych, które obowiązują w konkursach mężczyzn.

 • A jednak. Adam Małysz zostaje w PZN. 'Znów nabrałem ochoty do pracy'
 • Rekord. Zbudowali skocznię na 2,5 tys. metrów i zaczęli skakać [WIDEO]

  Rekord. Zbudowali skocznię na 2,5 tys. metrów i zaczęli skakać [WIDEO]

  We włoskich Dolomitach zorganizowano szalony konkurs skoków narciarskich. Alex Insam zbudował skocznię na wysokości ponad 2500 m n.p.m. - przeprowadzono na niej zawody, w których udział wzięło 10 zawodników i 2 zawodniczki. To rekord, bo nikt nigdy nie skakał wyżej. - Spędzaliśmy tam trzy dni, pracując i przygotowując to wszystko własnymi rękami - powiedział Włoch w rozmowie ze skijumping.pl.