Skoki narciarskie

 • FIS chce wprowadzić wiązania ze spadochronem. 'Przyszłość skoków narciarskich'
 • Thurnbichler jest gotowy na Polskę. A zaczęło się od zmiany daty urodzenia

  Thurnbichler jest gotowy na Polskę. A zaczęło się od zmiany daty urodzenia

  - Wszedł do grupy pięciolatków, choć jeszcze nie powinien. Jego ojciec podał nam zmienioną datę urodzenia specjalnie, żeby Thomas mógł trenować - opowiada Sport.pl o początkach kariery Thomasa Thurnbichlera jego były trener, Kult Walter. Teraz Austriak będzie szkoleniowcem kadry polskich skoczków, a Walter tłumaczy nam, że Thurnbichler jest gotowy na podjęcie się tego wyzwania.

 • Adam Małysz: Nie przypuszczałem, że Stoch i Żyła mogą się tak zachować

  Adam Małysz: Nie przypuszczałem, że Stoch i Żyła mogą się tak zachować

  W ostatnich tygodniach doszło do dużych zmiany w polskiej kadrze skoczków. Mimo wyraźnego sprzeciwu części zawodników pożegnano trenera Michala Doleżala. - Dlaczego Kamil Stoch nie przyjdzie i nie porozmawia z nami na ten temat, że dorósł do tego momentu, w którym chce mieć indywidualnego trenera? - odbija piłeczkę Adam Małysz w rozmowie z Interią. Dyrektor kadry jednocześnie podkreśla, że był podłamany sytuacją, do której doszło w Planicy.

 • Nie do wiary. Pertile nie zamierza zastępować konkursów skoków w Rosji

  Nie do wiary. Pertile nie zamierza zastępować konkursów skoków w Rosji

  - Na ten moment nie planujemy zastępować tych zawodów - mówi o możliwości rozegrania w Rosji konkursów inaugurujących przyszły sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich dyrektor cyklu, Sandro Pertile w rozmowie ze skijumping.pl. Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) na razie nie widzi problemu w zawodach w kraju, który przeprowadził inwazję na Ukrainę.

 • Wielkie zmiany w polskich skokach. Małysz może odejść, nowa rola Kruczka

  Wielkie zmiany w polskich skokach. Małysz może odejść, nowa rola Kruczka

  Zatrudnienie Thomasa Thurnbichlera to dopiero początek wielkich zmian w polskich skokach narciarskich. Według informacji Sport.pl Polski Związek Narciarski znalazł nową rolę dla Łukasza Kruczka, który zostanie koordynatorem dyscypliny. Wciąż niejasna jest za to sytuacja Adama Małysza, który może nawet zrezygnować z pracy i wycofać się z tego środowiska.