Skoki narciarskie

 • Nowe informacje po trzęsieniu ziemi w polskich skokach. Trener uciekł do Włoch

  Nowe informacje po trzęsieniu ziemi w polskich skokach. Trener uciekł do Włoch

  W czwartek gruchnęła informacja o tym, że Harald Rodlauer przestaje pracować z polską kadrą skoczkiń po zaledwie jednym sezonie. Polski Związek Narciarski (PZN) ogłosił, że odejście to była samodzielna decyzja Austriaka. Trener nie będzie długo na bezrobociu. Według informacji Sport.pl Rodlauer będzie pracował z inną reprezentacją. Już wcześniej miał stamtąd konkretną ofertę. Wiadomo też, co będzie robił David Jiroutek, były trener kadry B skoczków.

 • Niepokojące wieści ws. Stocha. PZN ma problem i nawet Małysz nie zna odpowiedzi

  Niepokojące wieści ws. Stocha. PZN ma problem i nawet Małysz nie zna odpowiedzi

  Polski Związek Narciarski potwierdził w środę plotki, że Kamil Stoch chce indywidualnie odbyć przygotowania do przyszłego sezonu. Rzekomo skoczek dogadał się z byłym trenerem reprezentacji Polski Michalem Doleżalem, który rozstał się ostatnio z niemiecką federacją. Problemem mogą być jednak fundusze, gdyż nie ma zbyt dużo czasu, aby zorganizować odpowiednich sponsorów. Na dodatek Adam Małysz nie zna odpowiedzi na jedno niezwykle frapujące pytanie.

 • Znamy nowego selekcjonera polskich skoczkiń. PZN oficjalnie ogłasza

  Znamy nowego selekcjonera polskich skoczkiń. PZN oficjalnie ogłasza

  Harald Rodlauer nie jest już trenerem polskiej kobiecej kadry w skokach narciarskich. Austriak, uchodzący za jednego z najlepszych specjalistów na świecie, poinformował w czwartek o odejściu. Polski Związek Narciarski rezygnację przyjął i już podał nazwisko następcy. Będzie nim były polski skoczek, który z naszymi skoczkiniami już w przeszłości pracował.

 • Trzęsienie ziemi w polskich skokach! Szok. 'Zmarnowana wielka szansa'

  Trzęsienie ziemi w polskich skokach! Szok. "Zmarnowana wielka szansa"

  Niespodziewane informacje dla kibiców skoków narciarskich. Po zaledwie roku pracy z żeńską reprezentacją Polski żegna się Harald Rodlauer. O swoim odejściu poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych. Póki co nie wiadomo kto obejmie po nim schedę. Austriak w swoim wpisie wyraził za to przekonanie, że Stefan Hula będzie kiedyś wielkim trenerem.

 • Niesamowite! Małysz mógł bić rekord świata przed Kobayashim. Odmówił z jednego powodu

  Niesamowite! Małysz mógł bić rekord świata przed Kobayashim. Odmówił z jednego powodu

  Ryoyu Kobayashi dokonał niemożliwego i na specjalnie przygotowanej skoczni na Islandii pobił rekord świata w długości lotu. Japończyk wylądował aż na 291. metrze, czyli prawie 40 metrów dalej, niż najlepsza dotychczas odległość. Okazuje się, że znacznie wcześniej bohaterem takiego wyczynu mógł być Adam Małysz. - Zapraszali mnie do udziału - powiedział legendarny "Orzeł z Wisły", cytowany przez Red Bulla.

 • Burza wokół wyczynu Kobayashiego. Dyrektor PŚ zaczął wyliczać. 'Absolutnie'

  Burza wokół wyczynu Kobayashiego. Dyrektor PŚ zaczął wyliczać. "Absolutnie"

  Ryoyu Kobayashi w środę zszokował świat i pobił nieoficjalny rekord świata w długości skoku narciarskiego. Podczas specjalnego wydarzenia w Islandii był bliski przekroczenia granicy 300 metrów. Ostatecznie wylądował na 291 metrze. Wyczyn Japończyka skomentował w rozmowie ze Sport.pl Sandro Pertile, dyrektor Pucharu Świata.

 • Tak Małysz skomentował wyczyn Kobayashiego. Ostro. 'FIS blokuje rozwój'

  Tak Małysz skomentował wyczyn Kobayashiego. Ostro. "FIS blokuje rozwój"

  - To nie jest fajne w FIS, że blokują rozwój. Nie unikną przecież tego, że będzie pogoń za odległościami - podkreślił Adam Małysz w rozmowie z Interią. W ten sposób prezes PZN skrytykował międzynarodową federację za opieszałość w kwestii rozbudowy mamucich obiektów. Kibice i zawodnicy marzą o lotach w granicy 300 m, a te są możliwe, co pokazuje przykład Ryoyu Kobayashiego. W środowe popołudnie nieoficjalnie zmiażdżył rekord świata.

 • FIS mocno reaguje na rekord Kobayashiego! 'Nie zostanie uznany'

  FIS mocno reaguje na rekord Kobayashiego! "Nie zostanie uznany"

  Międzynarodowa Federacja Narciarska i Snowboardowa (FIS) skomentowała rekordowy skok, jaki w środę na Islandii oddał Ryoyu Kobayashi. Federacja nie pozostawiła najmniejszych wątpliwości, jaki jest jej stosunek do fenomenalnego osiągnięcia japońskiego zawodnika oraz do dalszych skoków, mających na celu złamanie bariery 300 m.

 • Absolutnie sensacyjny skok Kobayashiego! Najdłuższy w historii. Rekord świata [WIDEO]

  Absolutnie sensacyjny skok Kobayashiego! Najdłuższy w historii. Rekord świata [WIDEO]

  Ryoyu Kobayashi pobił nieoficjalny rekord świata w długości skoku narciarskiego! Podczas specjalnego wydarzenia w Islandii, zorganizowanego przez jednego ze sponsorów, Japończyk próbował przebić granicę 300 metrów. To mu się nie udało, ale był naprawdę blisko, natomiast przy jego wyniku oficjalny rekord wypada blado. Skoczek zabrał już głos w mediach społecznościowych, jego wpis jest dość zaskakujący. FIS zapowiada oficjalną reakcję na wyczyn Japończyka.

 • A jednak! Ważna osoba zostaje w PZN! Dostał nową rolę
 • Kamil Stoch zaskoczył wpisem na Instagramie. Kibice nie spodziewali się tego, co zobaczą
 • Oficjalnie: PZN reaguje ws. doniesień o Kamilu Stochu. Wszystko jasne

  Oficjalnie: PZN reaguje ws. doniesień o Kamilu Stochu. Wszystko jasne

  "Informacja o tym, że Michal Doleżal może pracować indywidualnie z Kamilem Stochem trafiła do nas w czasie spotkań komitetów Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) w Pradze. Wtedy przekazały ją źródła ze Słowenii i Czech" - informował Jakub Balcerski, dziennikarz Sport.pl, pisząc o planach Stocha na kolejny sezon Pucharu Świata. Teraz do tych doniesień oficjalnie odnosi się Polski Związek Narciarski.

 • Wszystko jasne! Małysz potwierdza. Sensacyjny komunikat ws. Kamila Stocha

  Wszystko jasne! Małysz potwierdza. Sensacyjny komunikat ws. Kamila Stocha

  W poprzednim tygodniu Jakub Balcerski ze Sport.pl informował, że Kamil Stoch może współpracować indywidualnie z Michalem Dolezalem, byłym trenerem polskich skoczków. Szczegóły odnośnie potencjalnej pracy tego duetu były dotychczas nieznane. Cała operacja mogła odbyć się z pominięciem Polskiego Związku Narciarskiego (PZN). Ten zapowiedział, że wkrótce zabierze głos w sprawie.

 • Zmiany w polskich skokach! Rezygnacja po latach. Małysz będzie miał nową funkcję

  Zmiany w polskich skokach! Rezygnacja po latach. Małysz będzie miał nową funkcję

  Polscy skoczkowie zawiedli w minionym sezonie i z tego powodu w Polskim Związku Narciarskim spodziewane były zmiany. I w końcu do nich doszło. Jak przekazało TVP Sport, z fukcji koordynatora skoków narciarskich zrezygnował Łukasz Kruczek. Jego obowiązki przejmie Adam Małysz. - Mam nadzieję, że będzie to trwało krótko - powiedział prezes PZN.

 • Kosmiczny wyczyn Kobayashiego! Poleciał dalej niż rekord świata!

  Kosmiczny wyczyn Kobayashiego! Poleciał dalej niż rekord świata!

  Sezon Pucharu Świata 2023/2024 w skokach narciarskich dawno już dobiegł końca, ale Ryoyu Kobayashi nie ma zamiaru odpoczywać. Japończyk ustanowił właśnie nowy nieoficjalny rekord świata! Dokonał tego na skoczni Hlidarfjall w Islandii, która umożliwia loty ponad 300-metrowe. Całe wydarzenie ma związek z głównym sponsorem skoczka.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.