FIVB wyraziło zgodę. "Zrezygnowałem z reprezentacji Francji i gram jako Polak"

Nicolas Szerszeń, 24-letni przyjmujący MKS Ślepsk Malow Suwałki dostał polskie obywatelstwo i zrezygnował z gry w reprezentacji Francji - poinformował jego klub za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) zgodziła się na zmianę federacji Nicolasa Szerszenia. 24-latek będzie występował w rozgrywkach PlusLigi jako Polak" - ogłosił MKS Ślepsk Malow Suwałki, aktualny klub siatkarza.

Jacek Nawrocki po zwycięstwie z Niderlandami: "Jestem bardzo zadowolony"

Zobacz wideo

Nicolas Szerszeń może grać dla reprezentacji Polski

- Myślę, że to jest ogromny zaszczyt grać jako Polak w tej lidze. To pomoże naszej drużynie grać swobodniej. Na licencję czekałem prawie dwa lata, a problem był taki, że nie byłem zameldowany w Polsce przez ten okres. W grudniu minęły dwa lata i wreszcie dostałem licencję. Po otrzymaniu tej decyzji zrezygnowałem z reprezentacji Francji i gram jako Polak. W tym momencie mógłbym grać tylko dla reprezentacji Polski - powiedział Szerszeń dla telewizji klubowej Ślepska.

Szerszeń urodził się we francuskiej miejscowości Poissy. Pochodzi z rodziny, która ma siatkarskie tradycje. Jego ojciec - Jacek Szerszeń grał m.in. w Resovii Rzeszów oraz Hutniku Kraków, natomiast mama, Magdalena również była siatkarką. 24-letni Nicolas Szerszeń w latach 2013-2018 bronił barw Ohio State University. W 2018 roku podpisał kontrakt z z Resovią na jeden sezon, a od 2019 roku gra w beniaminku PlusLigi - Ślepsku Malow Suwałki.

Więcej o: