Kapitalne dwa dni polskich drużyn w siatkarskiej LM! Zwycięstwo Vervy z Benficą

Verva Warszawa ORLEN Paliwa wygrała z Benficą Lizbona 3:0 (25:21, 25:13, 25:22) w meczu 4. kolejki fazy grupowej siatkarskiej Ligi Mistrzów. To trzecie zwycięstwo polskiego zespołu w tych rozgrywkach w trakcie dwóch dni, ale warszawianie mają najmniejsze szanse na awans do ćwierćfinału LM.

Po porażce w pierwszym meczu z Benficą, Verva chciała zdecydowanie odegrać się na klubie ze stolicy Portugalii. Pierwszy set był jednak dość wyrównany i polska drużyna zapewniła sobie zwycięstwo w nim serią czterech punktów w końcówce.

Następna partia przyniosła dominację Vervy, która pozwoliło Benfice na zdobycie jedynie 13 punktów. Warszawianie chcieli szybko skończyć mecz i nie pozostawili złudzeń, wygrywając 3:0, a w trzecim secie 25:22.

Tym samym drużyna Andrei Anastasiego jest druga w tabeli grupy D z dorobkiem sześciu punktów. O trzy więcej ma na koncie Sir Safety Conad Perugia, która pomimo jedynie trzech rozegranych meczów jest liderem grupy. Na trzeciej pozycji plasuje się Tours VB, a na czwartej Benfica - obie drużyny mają po trzy punkty. Trwa mecz Perugii z Tours, w którym zdecydowanym faworytem jest jednak drużyna z Włoch.

Wtorek i środa minęły pod znakiem sukcesów polskich klubów w Lidze Mistrzów siatkarzy. Poza Vervą, Jastrzębski Węgiel rozgromił na wyjeździe turecki Halkbank Ankara 3:0 (25:18, 25:18, 25:15), a ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rozbiła we własnej hali belgijskie Knack Roeselare 3:0 (25:19, 25:18, 25:20). Oba zespoły są liderami swoich grup w europejskich rozgrywkach.