Prowadzili pięcioma bramkami, ale przegrali. Teraz grożą im smiercią

Duńscy piłkarze ręczni mieli otrzymywać liczne groźby po tym, gdy przegrali mecz z Francuzami, choć jeszcze na 10 minut przed końcem meczu prowadzili pięcioma bramkami. W ten sposób Islandczycy odpadli z walki o medale mistrzostw Europy.

W środę Islandczycy rozbili Czarnogórę 34:24 i musieli czekać na wynik spotkania Dania - Francja. Dania miała zapewniony awans, a Francuzi potrzebowali co najmniej remisu. I długo mecz układał się, jakby jego scenariusz pisali Islandczycy: bramkarze Francji odbili zaledwie jedną piłkę w pierwszej połowie, a Dania prowadziła 17:12 do przerwy i 27:22 na nieco ponad 10 minut przed końcem. Ale po niesamowitej końcówce to Francuzi wygrali 30:29, zajmując pierwsze miejsce - spychając w ten sposób Duńczyków na drugie, a Islandczyków na trzecie.

Islandii w związku z porażką Danii pozostał mecz o 5. miejsce z Norwegią, co jest sporym wyczynem, ale trudno się dziwić ich rozgoryczeniu: zwłaszcza ze względu na okoliczności, w jakich Francuzi wygrali, odrabiając ogromne straty (a dodatkowo Duńczycy grali bez dwóch największych gwiazd, Mikkela Hansena i Mathiasa Gidsela). - Dania prowadziła niemal przez cały mecz, by przegrać, co kosztowało Islandię awans. Danio, dzięki za nic - napisał islandzki portal Visir, zwracając uwagę na ogromne oczekiwania Islandczyków.

Reprezentacja Francji w piłce ręcznejIslandia grzmi po meczu Dania - Francja. "Dzięki za nic!"

Duńscy piłkarze ręczni otrzymali liczne groźby od kibiców

Na tym jednak się nie skończyło, bo jak się okazuje, duńscy szczypiorniści otrzymali mnóstwo wiadomości z pogróżkami. - Jak mi przekazano, w wiadomościach pojawiło się wszystko, od oskarżeń o ustawianie meczów, komentarze na temat czyjegoś występu, aż do najgorszy kategorii i wiadomości z groźbami śmierci - przekazał dyrektor sportowy duńskiej kadry Morten Henriksen w rozmowie z telewizją TV2. - To za dużo i przekracza wszelkie granice - dodał Henriksen.

Głos w sprawie wiadomości zabrał Rene Antonsen, obrotowy duńskiej kadry. - Ludzie piszą swoją opinię o mnie i mojej grze. Na szczęście to, co do mnie piszą, to coś, czego nigdy nie powiedzieliby mi osobiście. Nie sądzę jednak, że to w porządku myśleć, że możesz pisać w mediach społecznościowych, co chcesz - podkreślił.

Radość Francuzów po meczu z DaniąMistrzowie olimpijscy odkryli, co jest za piekłem. I nie spodobało im się. "Cud"

Henriksen zdradził, że wewnątrz kadry pojawił się temat zgłoszenia sprawy na policję. - Podeszliśmy do tych, którzy mają możliwość zgłoszenia sprawy na policję. Mówiliśmy też, że jesteśmy za ewentualnym zgłoszeniem sprawy, gdyż uważamy, że to poważny problem - dodał.

Największym sukcesem reprezentacji Islandii na mistrzostwach Europy jest 3. miejsce w 2010 roku w Austrii oraz 4. miejsce w Szwecji w 2002 roku. Na MŚ najlepszym wynikiem jest ćwierćfinał w 2007 roku, a na igrzyskach olimpijskich to drugie miejsce w 2008 roku w Pekinie (w ćwierćfinale Islandczycy pokonali Polaków).