Mistrzowie olimpijscy pod ścianą. Dania wybierze rywala na mistrzostwach Europy?

W pierwszym środowym meczu fazy zasadniczej mistrzostw Europy w piłce ręcznej w pierwszej grupie nie doszło do niespodzianki. Faworyzowani Islandczycy pokonali 34:24 Czarnogórę, komplikując tym samym sytuację mistrzów olimpijskich Francuzów, którzy o awans do kolejnej rundy zagrają z mistrzami świata Duńczykami.

Przed rozpoczęciem ostatniej kolejki fazy zasadniczej mistrzostw Europy w piłce ręcznej w grupie pierwszej wiadomo było, że pewni awansu do strefy medalowej są Duńczycy. Do obsadzenia pozostało jeszcze jedno miejsce, a także trzecia lokata, która gwarantuje jedynie możliwość gry o miejsca 5-6.

Zobacz wideo "Djoković jest największym sportowcem w naszym kraju. Wszyscy jesteśmy po jego stronie"

Bratysława, 25.01.2022. Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej. Mecz Polska - Hiszpania 27:28"Podwójny wróg. Nie oszczędzili nam cierpienia". Mistrzowie reagują na mecz z Polską

Mistrzowie olimpijscy pod ścianą

Pierwszy środowy mecz zakończył się zgodnie z oczekiwaniami. Islandczycy bardzo szybko wyszli na kilkubramkowe prowadzenie, nie dając rywalom praktycznie żadnych szans na odrobienie strat. Pierwsza połowa meczu rozgrywanego w hali MVM Dome w Budapeszcie zakończyło się zwycięstwem Islandii aż 17:8.

W drugiej części sytuacja nie uległa zbyt dużej zmianie, choć reprezentanci Czarnogóry w pewnym momencie zdołali odrobić straty do różnicy pięciu trafień. Islandczycy nie zamierzali jednak odpuścić i w końcowych minutach ponownie pokazali moc, deklasując rywala aż 34:24.

Francuzi muszą walczyć o życie

Pewne zwycięstwo Islandii oznacza, że na ten moment zajmuje ona drugie miejsce, spychając mistrzów olimpijskich Francuzów na trzecią pozycję. Obie reprezentacje mają identyczny bilans punktowy, jednak w bezpośrednim starciu znacznie lepsi byli Islandczycy, wygrywając aż 29:21.

Mistrzowie olimpijscy z ubiegłego roku będą mieli jednak szansę na awans do fazy pucharowej. Zadanie nie będzie jednak łatwe, bowiem w środowy wieczór zagrają z pewnymi awansu Duńczykami, mistrzami świata z 2021 roku. Jeśli Francja przegra, odpadnie z walki o czołowe miejsca na mistrzostwach Europy.

Dania jest w komfortowej sytuacji. Oprócz pewnego awansu, może wybrać sobie rywala w półfinale. Jeśli chciałaby zagrać ze Szwecją, to wtedy nie może przegrać z Francuzami. Jeśli jednak Duńczycy wolą o finał zmierzyć się z Hiszpanią, to wtedy musieliby z mistrzami olimpijskimi przegrać.

Nieudany rzut SagosenaNie do wiary! Prowadzili czterema golami w końcówce. Przegrali mecz i awans! [WIDEO]

Mecz Francja - Dania rozpocznie się w środę, 26 stycznia o godzinie 20.30. Transmisja w Eurosporcie.

Więcej o: