Niewyobrażalna seria Łomży Vive Kielce. Trwa już ponad 10 lat! "Królestwo"

Trwa niesamowita seria piłkarzy ręcznych Łomży Vive Kielce. Już od ponad dziesięciu lat nie przegrali w PGNiG Superlidze przed własną publicznością.

Najlepsza polska drużyna piłki ręcznej - Łomża Vive Kielce w sobotnie popołudnie pokonała u siebie MKS Kalisz 37:29. Było to 157 zwycięstwo mistrzów Polski w PGNiG Superlidze (dwa po dogrywkach i dwa po rzutach karnych) - wyliczył Maciej Wojs, dziennikarz TVP Sport.

Zobacz wideo "Mało osób w nas wierzyło przed mistrzostwami. Nie tylko w telewizjach, ale ogólnie"

Fatalne pudło zawodnika Łomży ViveNiewytłumaczalne, niesamowite. Pusta bramka... "Musimy mu pomóc, tylko jak?" [WIDEO]

"Ta seria jest fantastyczna"

22 maja 2011 roku - kielczanie po raz ostatni przegrali przed własną publicznością. Wtedy ulegli Orlen Wiśle Płock po dogrywce 30:32 i potem stracili mistrzowski tytuł. Od tamtej pory kielczanie rozpoczęli Imponującą serię. Trwa ona już ponad dziesięć lat, co jest niesamowitym wynikiem. Przez ten okres czasu zdobyli aż dziesięć z rzędu mistrzostw Polski.

- Ta seria jest fantastyczna. Na palcach jednej ręki możemy policzyć kluby w piłce ręcznej, ale też w innych sportach, które pochwaliłyby się taką serią. Trzeba też podkreślić, że w Lidze Mistrzów porażki u siebie Vive też zdarzają się rzadko - mówi Wojciech Staniec, redaktor naczelny handballnews.pl.

- Jesteśmy Łomża Vive Kielce, a Hala Legionów to nasz dom, nasze królestwo. Przy wsparciu naszych kibiców nie możemy pozwolić sobie na porażkę u siebie w rozgrywkach ligowych - często podkreśla Talant Dujszebajew, trener Łomży Vive Kielce.

screen TwitterNiesamowite zagranie Dujszebajewa z Łomży Vive Kielce! Asysta roku? [WIDEO]

Łomża Vive przez te dziesięć lat najczęściej wygrywało u siebie z odwiecznym rywalem - Orlen Wisłą Płock - aż 23 razy. Nic w tym dziwnego, bo właśnie z płocczanami oprócz meczów rundy zasadniczej, zawsze spotykało się w finałach mistrzostw Polski. 

Więcej o: