Łomża Vive Kielce zaczęła zdecydowanie inaczej, niż w pierwszej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Mistrzowie Polski zmobilizowali się w obronie, co znacznie utrudniło zdobywanie bramek, a do tego bardzo dobrze atakowała wielokrotnie uruchamiając swojego środkowego. Przeniosło się to również na wynik - pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 17:12.
Druga połowa przebiegła niemal w tym samym stylu, choć bramkarz Veszpremu pokazał również, że nie zamierza tak łatwo puszczać goli. Mimo to Vive Kielce utrzymywało bezpieczną przewagę co najmniej trzech goli przez większość meczu. Finalnie mistrzom Polski udało się wygrać to spotkanie 32:29.
Dwie bramki rzucili Węgrzy przez pierwsze 12 minut meczu, co pokazało, jak dobrze w defensywie wyszli w czwartkowym meczu szczypiorniści Vive Kielce. W trakcie spotkania dziennikarze wyróżniali Mateusza Korneckiego, który w pierwszej połowie meczu bardzo dobrze spisywał się broniąc rzuty zawodników Veszpremu.
W zeszłym tygodniu Łomża Vive Kielce zagrało w pierwszej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów z Dinamem Bukareszt, jednak tego spotkania nie udało się wygrać. Mecz zakończył się wynikiem 29:32 dla gospodarzy, dlatego mistrzowie Polski musieli wyjść odmienieni na kolejne starcie. Pozytywnie już od pierwszych minut pokazali się m.in. Igor Karacić czy Uładzisłau Kulesz.
Dodajmy, że równolegle swoje spotkanie rozgrywała FC Barcelona oraz Motor Zaporoże. Obecni obrońcy tytułu pewnie pokonali ukraińskich szczypiornistów 36:25. To drugie zwycięstwo Hiszpanów w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Wygrana w czwartkowym meczu zapewniła Barcelonie utrzymanie pierwszego miejsca w tabeli. Vive Kielce awansowało natomiast na 4. miejsce w tabeli.
Szesnaście drużyn, które zakwalifikowały się do fazy grupowej Ligi Mistrzów w piłce ręcznej na sezon 2021/22 zostały podzielone na dwie grupy po osiem drużyn. Łomża Vive Kielce zdobyło w poprzednim sezonie osiemnaste mistrzostwo kraju oraz siedemnasty Puchar Polski w historii. W poprzednim sezonie szczypiorniści odpali w 1/8 finału Ligi Mistrzów w piłce ręcznej mężczyzn. Lepsi od Polaków okazali się zawodnicy z Nantes, którzy wygrali w dwumeczu: 24:25 i 31:34. Zespoły z miejsc 3-6 natomiast będą rywalizować ze sobą w dwumeczu 1/8 finału turnieju.