Katastrofa Polaków ze Szwecją. 6 goli w I połowie i wysoka porażka [ZAPIS RELACJI]

• piątek, 21 stycznia 2022
  • 60. min.

Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo na Sport.pl.

Wstydliwy mecz Polaków ze Szwedami. 6 bramek w pierwszej połowie

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych przegrała ze Szwecją 18:28 (6:14) w swoim kolejnym meczu mistrzostw Europy. Polacy katastrofalnie zaprezentowali się głównie w pierwszej połowie, w której rzucili rywalom zaledwie 6 bramek.

• 60. min.

Kolejny mecz reprezentacja Polski rozegra w piątek, gdy o 15:30 zmierzy się z Rosją.

• KONIEC MECZU

60. min.

Koniec meczu. Polska - Szwecja 18:28.

Tak naprawdę mecz zakończył się już po pierwszej połowie, w której Polacy grali kompromitująco źle w ataku i zdobyli tylko sześć bramek. Tak się nie gra na tym poziomie. Po przerwie było lepiej, ale Szwedzi kontrolowali ten mecz. Polacy ponoszą trzecią porażkę na tym turnieju, kolejną bolesną.

• GOOOOOOL

60. min.

Polska - Szwecja 18:28 Z kontry Lagergren pieczętuje wygraną Szwedów.

• 60. min.

Polska - Szwecja 18:27. Piękna akcja Szwedów, ale pudłuje Mellegard ze skrzydła.

• 59. min.

Polska - Szwecja 18:27. Niecelny rzut Przytuły.

• GOOOOOOL

58. min.

Polska - Szwecja 18:27. Rzutem z podłoża wynik podwyższa Johansson.

• GOOOOOOL

57. min.

Polska - Szwecja 18:26. Kontrę wykorzystuje Krajewski!

• GOOOOOOL

56. min.

Polska - Szwecja 17:26. Efektowna i skuteczna wkrętka Johanssona. Ale szybko odpowiada Syprzak!

• GOOOOOOL

55. min.

Polska - Szwecja 16:25. Pudłuje ze skrzydła Krajewski.

• GOOOOOOL

54. min.

Polska - Szwecja 16:25. Słabszą serię Szwedów przerywa Lagergren.

• GOOOOOOL

53. min.

Polska - Szwecja 16:24. Trafia z karnego Krajewski!

• 53. min.

Polska - Szwecja 15:24. Znowu mylą się Szwedzi, a Jędraszczyk wywalczył rzut karny i karę dla Wallinusa.

• GOOOOOOL

53. min.

Polska - Szwecja 15:24. Zmniejszamy straty - Syprzak trafia z koła.

• GOOOOOOL

51. min.

Polska - Szwecja 14:24. Dobrze ze skrzydła bramkę zdobywa Krajewski.

• GOOOOOOL

51. min.

Polska - Szwecja 13:24. Odpowiada w akcji indywidualnej Moryto!

• GOOOOOOL

50. min.

Polska - Szwecja 12:24. Kapitalny rzut Johanssona.

• GOOOOOOL

49. min.

Polska - Szwecja 12:23. Trafia za to Rafał Przybylski.

• 47. min.

Polska - Szwecja 11:23. Nieuznana bramka Bergendahla.

Polska - Szwecja 11:23. Dwie minuty dla Przytuły.

• GOOOOOOL

46. min.

Polska - Szwecja 11:23. Bardzo ładna bramka Kamila Syprzaka!

• GOOOOOOL

45. min.

Polska - Szwecja 10:23. Błąd kroków Polaków i w kontrze skutecznie Bergendahl.

• GOOOOOOL

44. min.

Polska - Szwecja 10:22. Ze skrzydła Persson pokonuje Zembrzyckiego.

• GOOOOOOL

43. min.

Polska - Szwecja 10:21. Pettersson trafia pewnie z koła.

• 42. min.

Polska - Szwecja 10:20. Moryto trafia w poprzeczkę...

• 41. min.

Polska - Szwecja 10:20. Mellegard pudłuje ze skrzydła. A Daszek wywalczył rzut karny!

• GOOOOOOL

40. min.

Polska - Szwecja 10:20. Bramkę dla Polski zdobywa z koła Moryto.

• GOOOOOOL

40. min.

Polska - Szwecja 9:20. Mellegard wykorzystuje kontrę Szwedów.

• GOOOOOOL

39. min.

Polska - Szwecja 9:19. Jędraszczyk trafił do siatki, ale zdaniem sędziów nadepnął na linię. Po chwili zgodnie z przepisami trafia lewoskrzydłowy Szwedów.

• GOOOOOOL

37. min.

Polska - Szwecja 9:18. Teraz najpierw trafia Krajewski, ale szybko odpowiada Pettersson.

• GOOOOOOL

36. min.

Polska - Szwecja 8:17. Z koła bramkę rzuca Dawydzik.

• GOOOOOOL

36. min.

Polska - Szwecja 7:17. Trafiają za to Szwedzi i mają już 10 bramek przewagi.

• 35. min.

Polska - Szwecja 7:16. Thulin zatrzymuje rzut Olejniczaka, a po chwili Czuwara znów przegrywa pojedynek z bramkarzem w kapitalnej sytuacji.

• 35. min.

Polska - Szwecja 7:16. Johansson pudłuje z drugiej linii.

• 34. min.

Polska - Szwecja 7:16. Czuwara raz jeszcze zatrzymany przez Thulina. A szansa tym razem była znakomita.

• GOOOOOOL

34. min.

Polska - Szwecja 7:16. Ze skrzydła trafia za to Persson.

• 33. min.

Polska - Szwecja 7:15. Czuwara przegrał pojedynek z Thulinem.

• 33. min.

Polska - Szwecja 7:15. Olejniczak nie zdołał pokonać Thulina, ale piłka jeszcze dla Polski.

• 32. min.

Polska - Szwecja 7:15. Claar zatrzymuje faulem Jędraszczyka i wykluczony na dwie minuty!

• GOOOOOOL

32. min.

Polska - Szwecja 7:15. Odpowiada z koła Pettersson.

• GOOOOOOL

32. min.

Polska - Szwecja 7:14. Jędraszczyk dobrze do skrzydła do Moryty i ten trafia! Pierwszy gol z gry od około 18 minut!

• PILNE

31. min.

Rozpoczynamy drugą połowę.

• PILNE

30. min.

Koniec pierwszej połowy. Polska - Szwecja 6:14.

Kompromitacja polskich piłkarzy ręcznych. To, co wyrabiają oni dziś w ataku, nie przystoi nawet drużynie juniorów. Cóż z tego, że w defensywie nie ma dramatu, jak samemu rzuca się sześć bramek w jednej połowie. Tak grać nie przystoi.

• GOOOOOOL

30. min.

Polska - Szwecja 6:14. I jeszcze kontra Szwecji do pustej bramki na koniec pierwszej połowy.

• GOOOOOOL

30. min.

Polska - Szwecja 6:13. A w kontrze Szwedzi trafiają.

• 29. min.

Polska - Szwecja 6:12. W kapitalnej sytuacji Krajewski... oddaje piłkę w ręce bramkarza.

• GOOOOOOL

29. min.

Polska - Szwecja 6:12. Wanne oczywiście trafia.

• 29. min.

Polska - Szwecja 6:11. Karny dla Szwecji i jeszcze wykluczony Dawydzik... Polacy do końca pierwszej połowy zagrają w osłabieniu.

• 28. min.

Polska - Szwecja 6:11. Fatalne pudło Sićko z drugiej linii.

• GOOOOOOL

27. min.

Polska - Szwecja 6:11. Ze skrzydła trafia Mellegard.

• 27. min.

Polska - Szwecja 6:10. Wrzutka w pole bramkowe do Moryty, ale ten nie zdołał pokonać bramkarza!

• 26. min.

Polska - Szwecja 6:10. Lagergren pudłuje z drugiej linii!

• 26. min.

Polska - Szwecja 6:10. Dwie minuty dla Chrapkowskiego za faul na Lagergrenie.

• 25. min.

Polska - Szwecja 6:10. Faule w ataku z obu stron.

• GOOOOOOL

25. min.

Polska - Szwecja 6:10. Moryto trafia!

• 24. min.

Polska - Szwecja 5:10. Polacy prawie 12 minut bez bramki. Coś niezwykłego. Na szczęście Olejniczak zdobywa karnego.

• 23. min.

Polska - Szwecja 5:10. Mylą się też Szwedzi.

• 23. min.

Polska - Szwecja 5:10. A Polacy znów gubią piłkę...

• GOOOOOOL

22. min.

Polska - Szwecja 5:10. Trafia z koła Pettersson.

• 22. min.

Polska - Szwecja 5:9. Claar nie zdołał pokonać Korneckiego, ale Polacy w prosty sposób nie przejmują piłki...

• 21. min.

Polska - Szwecja 5:9. Kolejna strata. To niewiarygodne na tym poziomie.

• 21. min.

Polska - Szwecja 5:9. Claar powiększa przewagę Szwedów. Czas dla Polski, bo robi się niedobrze.

• 20. min.

Polska - Szwecja 5:8. Dobrze Polacy w defensywie, strata Szwedów, ale Daszek rzuca nad bramką. Źle to wygląda.

• 18. min.

Polska - Szwecja 5:8. Olejniczak przegrywa pojedynek z Thulinem, ale Sandell nie zdołał pokonać Korneckiego!

• 17. min.

Polska - Szwecja 5:8. Strata Szwedów. Przekroczenie pola bramkowego.

• 17. min.

Polska - Szwecja 5:8. Sićko rzuca obok bramki.

• GOOOOOOL

16. min.

Polska - Szwecja 5:8. Karny dla Szwecji. A jak karny, to bramka Wanne...

• 15. min.

Polska - Szwecja 5:7. Daszek świetnie do Syprzaka, ale ten w prostej sytuacji nie zdołał pokonać Thulina!

• 14. min.

Polska - Szwecja 5:7. Szwedzi też gubią piłkę. Bardzo dużo takich błędów z obu stron.

• 14. min.

Polska - Szwecja 5:7. Kolejna strata Daszka przy próbie zagrania do koła...

• GOOOOOOL

13. min.

Polska - Szwecja 5:7. Z koła trafia Bergendahl.

• 12. min.

Polska - Szwecja 5:6. Kornecki broni rzut Wanne ze skrzydła! Ale w kontrze traci piłkę Daszek.

• GOOOOOOL

12. min.

Polska - Szwecja 5:6. Ale tym razem się udało! Sićko do Dawydzika i bramka!

• 11. min.

Polska - Szwecja 4:6. Żółta kartka dla Sandella, ale Polacy za dużo grają z kołowym i te podania często kończą się stratami.

• GOOOOOOL

11. min.

Polska - Szwecja 4:6. Dobra indywidualna akcja Sandella.

• GOOOOOOL

11. min.

Polska - Szwecja 4:5. Dobrze Sićko w rozegraniu i Krajewski trafia ze skrzydła!

• GOOOOOOL

10. min.

Polska - Szwecja 3:5. Wanne trafia z karnego. 14/14 z karnych na tym turnieju.

• 10. min.

Polska - Szwecja 3:4. Rzut karny dla Szwecji.

• GOOOOOOL

9. min.

Polska - Szwecja 3:4. Ale błyskawicznie odpowiada Sićko!

• GOOOOOOL

9. min.

Polska - Szwecja 2:4. Wygląda to źle. Kolejna strata Polaków i trafia Wanne w kontrze.

• 8. min.

Polska - Szwecja 2:3. Kornecki broni rzut Gottfridssona!

• GOOOOOOL

8. min.

Polska - Szwecja 2:3. Kornecki uruchomił Morytę i ten w końcu trafił! Ponad pięć minut bez gola to już przeszłość.

• 7. min.

Polska - Szwecja 1:3. Jeszcze jedna strata Polaków, ale Szwedzi też niedokładnie!

• 7. min.

Polska - Szwecja 1:3. Strata Moryty, Wanne jednak pudłuje w kontrze. Uff...

• GOOOOOOL

6. min.

Polska - Szwecja 1:3. Trafia po raz drugi w tym meczu Gottfridsson.

• 5. min.

Polska - Szwecja 1:2. Kolejna strata Polaków, ale Olejniczak zdołał przerwać kontrę rywala.

• GOOOOOOL

5. min.

Polska - Szwecja 1:2. Sandell ograł Krajewskiego i trafił do siatki.

• 4. min.

Polska - Szwecja 1:1. Nieudane podanie do koła do Dawydzika i strata.

• 4. min.

Polska - Szwecja 1:1. Sandell rzuca z drugiej linii, broni Kornecki!

• 3. min.

Polska - Szwecja 1:1. Kornecki świetnie zatrzymuje Gottfridssona, ale niestety Moryto w kontrze nie zdołał pokonać bramkarza rywali.

• GOOOOOOL

2. min.

Polska - Szwecja 1:1. Polacy odpowiadają dobrą akcją Olejniczaka!

• GOOOOOOL

1. min.

Polska - Szwecja 0:1. Dobre wejście i bramka Gottfridssona!

• PILNE

1. min.

Zaczynamy! Szwedzi przy piłce!

• Obie drużyny już na parkiecie. Czas na hymny narodowe!

• Maciej Gębala wróci na ostatnie mecze Polaków z Rosją i Hiszpanią. Dzisiaj go jednak jeszcze zabraknie. Bez niego i Bartłomieja Bisa nie będzie łatwo grać Polakom w defensywie.

• W pierwszym dzisiejszym meczu "polskiej" grupy Hiszpania pokonała Rosję 26:25 i jest już bardzo bliska awansu do półfinału mistrzostw Europy.

• Oto skład Polaków na dzisiejsze spotkanie.

• Zaczęło się świetnie, bo od zwycięstw z Austrią (36:31) i Białorusią (29:20), ale kolejne osłabienia drużyny Patryka Rombla w końcu musiały dać znać. Przed turniejem wypadł Tomasz Gębala, a tuż przed pierwszym spotkaniem m.in. Adam Morawski i Piotr Chrapkowski (już wrócił do zespołu), a już w trakcie turnieju Polakom się defensywa przez poważną kontuzję Bartłomieja Bisa (zerwanie więzadeł krzyżowych) i pozytywny wynik testu na COVID-19 Macieja Gębali.

To przełożyło się na dwie kolejne klęski Biało-Czerwonych - z Niemcami (23:30) oraz Norwegią (31:42). Dzisiaj Polacy mierzą się ze Szwecją i znów to rywale będą zdecydowanym faworytem, ale jeśli zespół trenera Rombla ma osiągnąć jeszcze lepszy wynik niż TOP 12 mistrzostw Europy, musi dziś powalczyć o punkty.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych, w którym Polska zmierzy się ze Szwecją. Początek spotkania o godzinie 18:00!