Piłka ręczna. Liga Mistrzów: Orlen Wisła Płock gromi w Rumunii

19 : 34
Komentarze
Od?wie?
61
Rumuńka HCM Constanta tym razem nie sprawiła Wiśle tylu kłopotów co podczas meczu w Polsce. Od początku spotkania to płocczanie byli wyraźnie lepsi i konsekwentnie budowali w przewagę, która pod koniec meczu urosła aż do 15 bramek. To pierwsze, historyczne wyjazdowe zwycięstwo Wisły w Lidze Mistrzów.

Wielka w tym zasługa kapitalnie spisującego się w bramce Marcina Wicharego. Reprezentant Polski już podczas pierwszych pięciu minut zdołał obronić dwa rzuty karne. Później kilkukrotnie ratował zespół po stratach, nie dając doprowadzić rywalom do wyrównania. Mimo nie najlepszej skuteczności w ataku, po pierwszych 30 minutach Wisła prowadziła trzema bramkami.

Rumuński zespół fatalnie rozpoczął drugą połowię. Przez pierwsze 13 minut nie był w stanie zdobyć ani jednej (!) bramki, a prowadzenie płocczan urosło do ponad 10 bramek. Do końca meczu Spanne, Kubisztal i spółka wykorzystywali błędy gospodarzy w ataku, bezlitośnie wykorzystując kontry. Ostatecznie mecz zakończył się 15-bramkową przewagą Wisły.

Tym samym płocczanie mają w tabeli już 7 punktów. W niedzielę będą trzymali kciuki z HSV Hamburg, który zmierzy się z Petersburgiem. Wygrana Niemców to wymarzony wynik dla polskiej drużyny. Wisła kolejny mecz rozegra 19. lutego, u siebie z Metalurgiem.

6. HCM Constanta 2

Do następnej rundy awansują cztery najlepsze zespoły.

Tak relacjonowaliśmy na żywo ten mecz:

Koniec meczu. 15 bramek przewagi, pierwsze wyjazdowe zwycięstwo Wisły Płock w historii występów w Lidze Mistrzów.

19:34: Paczkowski trafia z 9. metrów.

19:33: Kubisztal podwyższa prowadzenie z karnego.

19:32: Spanne tym razem w kontrze. Nie zawodzi. 13 (!) bramek przewagi.

19:31: Piękny lob Spanne.

19:30: Ładny, techniczny rzut Kubisztala z karnego. Zostały 4 minuty.

18:29: Dobelšek indywidualnie, tym razem udało się pokonać Stanescu.

18:28: Okres bardzo nieskutecznej gry po obu stronach boiska.

17:28: Chrapkowski nie trafił, szybka kontra Wisły, którą na bramę zamienił Dobelšek.

17:27: Spanne kolejny raz skuteczny ze skrzydła. Ale rywale także szybko zdobyli bramkę.

16:26: Bramka dla gospodarzy. Stamate.

15:26 Najpierw trafił Toromanović, za chwilę odpowiedział Irimescu. Wciąż wielka przewaga polskiej drużyny.

14:25: Gospodarze trochę się obudzili i zdobyli pierwsze dwie bramki w tej połowie. Ale my także odpowiadamy trafieniami.

12:23: 11 bramek przewagi, kolejna fenomenalna interwencja Wicharego. Rumuni wciąż w tej połowie bez bramki!

12:23: Bramka Wiśniewskiego i wykluczenie zawodnika Constanii. Wszystko znakomicie układa się w tej połowie.

12:22: Kolejna świetna kontra i już 10 bramek różnicy!

12:21 Zbyt długo nie nacieszyła się Wisła grą w przewadze. Kolejne dwie minuty kary i czerwona kartka dla Zbigniewa Kwiatkowskiego za popychanie już miniętego zawodnika.

12:21 Kontra Wisły, Spanne i powiększamy przewagę. W dodatku rywale grają teraz w podwójnym osłabieniu.

12:20 Nie można zostawać Kubisztala niepilnowanego. Osiem bramek przewagi zespołu z Płocka. Costantia kompletnie się pogubiła.

12:19 Nafciarze rozgrywają teraz swoje akcje bardzo spokojnie. A gospodarze nie potrafią wykorzystać swojej szansy nawet po tym, jak wiślacy faulują w ataku. A nawet jak uda im się oddać dobry rzut to rewelacyjnie spisuje się Marcin Wichary.

12:19 Kubiszta i kolejny punkt dla Wisły!

12:18 Nie przeszkadza to polskiemu zespołowi w zdobyciu kolejnego gola. Kwiatkowski wraca do gry. Wisła zagęszcza środek obrony i jest praktycznie nie do przejścia dla gospodarzy.

12:17 Kolejna świetna interwencja Maricna Wicharego! Ale gramy w osłabieniu - Zbigniew Kwiatkowski na ławce kar.

12:17 Mistrzowie Polski idą za ciosem i doprowadzają do pięciopunktowej przewagi.

12:16 Spóźniony Adzic w obronie i druga połowa rozpoczyna się od gola płocczan.

Tak relacjonowaliśmy na żywo pierwszą połowę:

Koniec pierwszej połowy. Wiślacy zaliczyli w tej części zdecydowanie za dużo strat, ale rywale też nie spisują się zbyt dobrze. Na razie kapitalnie broni Marcin Wichary, gdyby nie jego interwencję wynik zapewne byłby inny. Wracamy po przerwie.

12:15: 5 sekund przed końcem połowy udało się przeprowadzić ładną akcję oskrzydlającą. Spanne zdobywa bramkę ze skrzydła.

12:14: Niestety dopuściliśmy Sadoveaca do rzutu.

11:14: Na szczęście Rumuni również tracą piłkę. Toromanović podwyższa prowadzenie, a Toma ląduje na ławce kar.

11:13: Bardzo słaby okres w ataku Wisły - kolejna niewytłumaczalna strata. Tym razem Toma jest skuteczny.

10:13: Wichary na razie bohaterem meczu. Angelovski nie może pokonać polskiego bramkarza.

10:13: Niestety znowu tracimy piłkę w ataku. Skuteczna kontra gości.

9:12: Wisła kolejny raz bardzo nieporadnie w ataku. Ale od czego ma Marcina Wicharego! Reprezentant Polski kolejny raz kapitalnie broni rzut przeciwników.

9:12: Karny dla Rumunów grających w podwójnym osłabieniu... Wichary tym razem nie zatrzymał Tomy.

8:12: Zdobywamy bramkę w przewadze i pierwszy raz w tym meczu prowadzimy czterema bramkami. Sytuację sam na sam wykorzystał Kavaš. Dodatkowo, rywale dostają karę, co znaczy, że gramy w podwójnej przewadze. Czas dla trenera Rumunów.

8:11: Stamate pokonuje Wicharego, ale Wisła znowu szybko wznawia grę i Kwiatkowski zdobywa bramkę.

7:10: Kolejna świetna indywidualna akcja Kubisztala, zakończona bardzo mocny rzutem.

7:9: Popełniamy stanowczo za dużo strat. Nasz bramkarz wszystkiego nie obroni.

6:9: Wichary kolejny raz zatrzymuje Tomę!

6:9: Szybka odpowiedź Constanty, jeszcze szybsza Wisły. Znowu skuteczny Kubisztal.

5:8: Toromanović pięknie przedarł się prawą stroną, i z ostrego kąta, prawą ręką, pokonał bramkarza.

5:7: Dobry, szybki rzut Eklemovica. Dwie bramki przewagi.

5:6:: Niestety kolejna strata w ataku i skuteczna kontra Constanty.

4:6: Kolejna świetna akcja Michała Kubisztala. Prawa strona boiska, dwa zwody i bramkarz gospodarzy znowu pokonany.

4:5: Kubisztal bez zastanowienia huknął na bramkę. Skutecznie!

4:4: I już jest remis.

3:4: Była szansa na powiększenie prowadzenie. Spanne jednak fatalnie pudłuje z rzutu karnego. Obie drużyny nie potrafiły strzelić bramki z karnego już 2 razy.

3:4: Wichary znowu broni rzut karny! Od początku meczu reprezentant Polski spisuje się świetnie.

3:4: Wiśniewski niepilnowany na kole i pierwsze w tym meczu prowadzenie płocczan.

3:3: Znowu mamy remis. Znowu skuteczny Spanne.

3:2: Niestety Rumuni szybko wznowili grę, nie dość, że straciliśmy kolejną bramkę, to jeszcze Wiśniewski dostaje 2 minuty kary.

2:2: Dobrze rozegrany kontratak! Kubisztal pokonuje bramkarza i mamy remis.

2:1: Spanne wykorzystuje lukę w obronie gospodarzy! Pierwsze trafienie polskiej drużyny.

2:0: Tym razem Wichary broni strzał z rzutu karnego Tomy!

2:0: Toma trafia ze skrzydła. Spóźniony Wiśniewski.

1:0: I od razu rzut karny dla Rumunów. Niestety Marcin Wichary sobie nie poradził. Wisła już przegrywa.

Zaczynamy mecz!

Przed meczem: Polscy piłkarze ręczni wciąż mają szanse na awans. Do rozegrania pozostały jeszcze trzy mecze, czyli wciąż można zdobyć 6 punktów. Spotkanie z Constantą jest w kontekście awansu bardzo ważne.