Najpierw obronił dwa karne, a potem... Mistrz drugiego planu! [WIDEO]

Burkina Faso wygrało z Gabonem (1:1, 7:6 po karnych) w 1/8 finału Pucharu Narodów Afryki. Bohaterem tego spotkania został bramkarz pierwszej z drużyny Herve Koffi, który w konkursie rzutów karnych wybronił dwie jedenastki. Po meczu golkiper zaprezentował niespotykaną cieszynkę, dając dowód umiejętności akrobatycznych

Trwa faza pucharowa Pucharu Narodów Afryki. W niedzielę odbyły się pierwsze mecze 1/8 finału turnieju. W hicie lepsza okazała się Tunezja, która wygrała 1:0 z Nigerią, ale bardziej emocjonujący przebieg miało spotkanie pomiędzy Burkiną Faso a Gabonem, które rozstrzygnęło się dopiero po rzutach karnych

Zobacz wideo "Adam Nawałka ma poparcie grubych ryb w reprezentacji Polski"

Niezwykła radość bramkarza Burkina Faso. Co za akrobacje

W regulaminowym czasie gry i dogrywce spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1. Burkina Faso prowadziła po golu Bertranda Traore w 28. minucie, ale w doliczonym czasie drugiej połowy samobójcze trafienie zaliczył Adama Guira. Jednym z bohaterów tego spotkania okazał się bramkarz Burkina Faso Herve Koffi. 25-latek, który na co dzień występuje w belgijskim Charleroi, wykazał się w konkursie rzutów karnych, w których obronił strzały Kangi i N'Gakoutou. Z reprezentacji Gabonu jedenastkę zmarnował także Palun, ale on uderzył niecelnie. 

Po zakończeniu spotkania Koffi zaprezentował także niebanalne umiejętności... akrobatyczne. W momencie, kiedy zawodnicy Burkina Faso wpadli w euforię po zwycięstwie i zaczęli biec w kierunku kibiców siedzących na trybunach, bramkarz zaczął robić efektowne salta. 

Burkina Faso nie jest uznawana za jednego z potentatów afrykańskich, ale awans do 1/4 finał PNA nie jest ich największym sukcesem w ostatnich latach. W 2013 roku reprezentacja tego kraju zajęła drugie miejsce w kontynentalnym czempionacie, a cztery lata później - trzecie. W walce o półfinał zespół, którego największymi gwiazdami są Edmund Tapsoba (Bayer Leverkusen) oraz Bertrand Traore (Aston Villa),  zmierzy się z Tunezją. 

Pary 1/8 finału PNA:

  • Burkina Faso - Gabon 1:1 (7:6 k) 
  • Tunezja - Nigera 1:0 
  • Gwinea - Gambia
  • Kamerun - Komory
  • Senegal - Wyspy Zielonego Przylądka
  • Maroko - Malawi
  • Wybrzeże Kości Słoniowej - Egipt
  • Mali - Gwinea Równikowa
Więcej o: