Maestro Frankowski! Niesamowita asysta zdecydowała o wyniku [WIDEO]

Przemysław Frankowski po raz kolejny w tym sezonie wyszedł w pierwszym składzie RC Lens. W 22. kolejce Ligue 1 jego drużyna zmierzyła się na wyjeździe z Reims. Polak rozegrał udane zawody i pod koniec pierwszej połowy zaliczył piękną asystę przy golu Wesleya Saida. Ostatecznie RC Lens nie zdołało wygrać i spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Przemysław Frankowski jest piłkarzem RC Lens od 2021 roku. W bieżącym sezonie regularnie występuje w pierwszym zespole. Do tej pory rozegrał 17 meczów, w których strzelił dwa gole i zaliczył asystę. Kolejną okazję do gry miał w niedzielę o godzinie 17:00. Tego dnia jego drużyna zmierzyła się na wyjeździe z Reims w 22. kolejce Ligue 1

Udany występ Przemysława Frankowskiego. Zaliczył asystę

W pierwszej połowie gospodarze mieli niewielką przewagę. Przyniosło to skutki w 41. minucie, gdy piłkę do siatki wpakował Oumar Diakite. Reims nie cieszyło się jednak długo z prowadzenia. Niedługo później dał o sobie znać Frankowski, który popisał się piękną asystą. Polak dojrzał wbiegającego w pole karne Wesleya Saida i świetnie dograł piłkę wprost na jego głowę, mijając obrońców. Francuz nie miał problemów z pokonaniem bramkarza i doprowadził do wyrównania.

W drugiej połowie Joseph Okumu brutalnie sfaulował Frankowskiego i wydawało się, że wyleci z boiska. Sędzia po analizie VAR pokazał obrońcy jedynie żółtą kartkę. Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Reims ponownie miało mało wyraźną przewagę i częściej atakowało na bramkę rywali. Żadna z akcji nie przyniosła jednak skutków. Lens z kolei było groźniejsze, ale bardzo nieskuteczne i nie oddało żadnego celnego strzału na bramkę. W końcówce starcia Frankowski był blisko zaliczenia drugiej asysty, ale Jhoanner Chavez przestrzelił po podaniu od Polaka. Ostatecznie wynik już się nie zmienił i spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Reims 1:1 RC Lens

Strzelcy: Oumar Diakite (41'); Wesley Said (45+1', asysta Frankowski)

RC Lens po 22 kolejkach zajmuje szóste miejsce w tabeli z dorobkiem 36 punktów. Do czwartego Monaco, które znajduje się na miejscu gwarantującym udział w eliminacjach Ligi Mistrzów, traci dwa punkty. Reims z kolei plasuje się na ósmej pozycji i ma na koncie 31 punktów.