Marcin Bułka może trafić do Włoch. Prezes już pytał o jego transfer

Marcin Bułka może przenieść się z PSG do Genoi - poinformował włoski dziennikarz Nicolo Schira, dobrze poinformowany w sprawach transferowych. - Prezydent Enrico Preziosi już pytał PSG o wypożyczenie polskiego bramkarza - napisał włoski dziennikarz na Twitterze.

Bramkarz młodzieżowej reprezentacji Polski nie ma szans na regularną grę w barwach PSG., gdzie niepodważalną pozycję wyrobił sobie Keylor Navas, a oprócz niego o miejsce w składzie walczą: Sergio Rico (wypożyczony z Sevilli) i Garissone Innocent, wychowanek paryskiego klubu. Zatem wszystko wskazuje na to, że Marcin Bułka jeszcze w letnim oknie transferowym zmieni otoczenie.

Zobacz wideo Serie A. Asysta Filipa Jagiełły [ELEVEN SPORTS]

Marcin Bułka wyląduje w Serie A?

Znany włoski dziennikarz, Nicolo Schira zamieścił w mediach społecznościowych informację, że najbliżej pozyskania polskiego bramkarza jest w tej chwili Genoa, która utrzymała się w Serie A (17. miejsce), zdobywając 39 punktów, o cztery więcej niż spadkowicz - Lecce. W tym zespole gra już jeden Polak Filip Jagiełło, a w przeszłości występował Krzysztof Piątek.

- Genoa interesuje się młodym bramkarzem Marcinem Bułką (ur. 1999). Prezydent Enrico Preziosi już pytał PSG o wypożyczenie polskiego bramkarza - napisał Schira na Twitterze.

W poprzednim sezonie ligi włoskiej pierwszym bramkarzem Genoi był Mattia Perin, który został wypożyczony z Juventusu. 

Marcin Bułka przeniósł się do PSG w lipcu zeszłego roku. Wcześniej był zawodnikiem młodzieżowych drużyn Chelsea oraz warszawskiej szkółki FC Barcelony, Escoli Varsovia. W minionym sezonie Ligue 1 zagrał tylko raz - przeciwko Metz na wyjeździe w czwartej kolejce ligowych rozgrywek, gdy jego drużyna wygrała 2:0. Pod koniec maja bramkarz miał wypadek samochodowy, z którego wyszedł bez szwanku.

Przeczytaj także:

Więcej o: