Znamy czterech ćwierćfinalistów Ligi Europy. Tylko jeden mecz Interu

FC Kopenhaga, Szachtar Donieck, Inter Mediolan, Manchester United. To czterech pierwszych ćwierćfinalistów Ligi Europy.

146 - tyle dni czekaliśmy na wznowienie Ligi Europy, czyli rozgrywek, które tak samo jak Liga Mistrzów, zostały zawieszone z powodu pandemii koronawirusa. W środę rozegrano cztery mecze 1/8 finału. Najpierw do sporej niespodzianki doszło w Danii, gdzie FC Kopenhaga pokonała 3:0 nowego mistrza Turcji - Basaksehir. Duńczycy awansowali do ćwierćfinału, mimo że w pierwszym meczu w Turcji przegrali 0:1. W równolegle rozgrywanym spotkaniu Szachtar Donieck pokonał 3:0 VfL Wolfsburg i również zapewnił sobie awans do ćwierćfinału (więcej o tych meczach tutaj).

Manchester United przypieczętował awans

Potem przyszedł czas na kolejne dwa spotkania. Manchesteru United z Lask Linz i Interu Mediolan z Getafe FC. Czerwone Diabły już przed wybuchem pandemii praktycznie zapewniły sobie awans, bo rozbiły Austriaków aż 5:0. W rewanżu do przerwy był bezbramkowy remis. Po przerwie - w 55. minucie - na Old Trafford trafili goście (Philipp Wiesinger). Ale z prowadzenia cieszyli się tylko dwie minuty, bo w 57. minucie wyrównał Jesse Lingard, a w 88. zwycięstwo Manchesterowi United zapewnił Anthony Martial.

Tylko jeden mecz

W równolegle rozgrywanym spotkaniu Interu z Getafe było znacznie więcej emocji, bo przed wybuchem pandemii obie drużyny nie zdążyły rozegrać pierwszego spotkania. W związku z tym zaplanowano tylko jeden mecz. Na neutralnym terenie, stadionie Schalke 04 Gelsenkirchen, gdzie lepszy był Inter, który - po golach Romelu Lukaku (33. minuta) i Christiana Eriksena (83.) - pokonał Getafe 2:0.

Zostały cztery spotkania

W czwartek poznamy pozostałych ćwierćfinalistów. Rozegrane zostaną cztery spotkania. O 18.55 Bayer Leverkusen zmierzy się FC Rangers (w pierwszym meczu 3:1 wygrał Bayer) i Roma z Sevillą (na neutralnym terenie: Schauinsland-Reisen-Arena w Duisburgu, bo tym drużynom też nie udało się rozegrać pierwszego meczu). Dwie godziny później FC Basel zagra z Eintrachtem (w pierwszym meczu 3:0 wygrało Basel) oraz Wolverhampton z Olympiakosem (w pierwszym meczu był remis 1:1).

Zespoły, które awansują do ćwierćfinału LE, następnie spotkają się w Niemczech. W Kolonii, Duisburgu, Duesseldorfie albo Gelsenkirchen, gdzie aż do finału (21 sierpnia) rozgrywać będą już po jednym spotkaniu. Turniej finałowy wystartuje w poniedziałek.